Zeka oyunları seçmeli dersi için kurs

Ana Sayfa » Güncel » Zeka oyunları seçmeli dersi için kurs
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2014 - 10:35

Türk Beyin Takımı tarafından sitemize gönderilen bir duyuruyu sizinle paylaşmak istiyoruz. Seçmeli zeka oyunları dersi veren öğretmenlerimiz için yararlı olabilecek bir kurs duyurusu. Verilen belgelerin geçerliliği , kurs ücretleri detaylı bilgi ve başvurusu için www.turkbeyintakimi.com adresini ziyaret edebilirsiniz ya da 0212 275 30 49 numaralı telefondan kendilerine ulaşabilirsiniz. Sitemize gönderilen ilan şu şekilde:

türk-beyin-takımıTürk Beyin Takımı, 1992 yılından beri ülkemizi Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda temsil eden ve Türkiye çapında zeka oyunları kültürünü yaygınlaştırmaya çalışan bir kurum. Bu kurum, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, zeka oyunları dersini son iki yıldır seçmeli ders olarak müfredata eklemesiyle faaliyet alanını genişletti. Seçmeli Zeka Oyunları Dersi Müfredatı’nı Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu ile birlikte hazırlayan TBT, seçmeli zeka oyunları dersini vermek isteyen öğretmenlere de müfredata uygun olarak eğitim veriyor.

Düzenleyecek  formatörlük eğitimi sonunda katılımcılara “Türk Beyin Takımı Formatör Yetki Belgesi” verilecektir. Formatörlerin eğitim verecekleri öğretmenlere ise “Zeka Oyunları Dersi Eğitmen Yetki Belgesi” verilecektir.

TBT’den 5 günlük özel bir eğitim sonunda alınabilecek formatörlük sertifikası ile bir eğitmen, bir yıl içinde en az 10 zeka oyunları öğretmeni yetiştirmeyi hedefliyor. Formatörler aynı zamanda TBT’nin lisanslı ürünlerini indirimli olarak alıp, perakende fiyatına satış yapma hakkını da elde ediyor.

Formatörlükle ilgilenen öğretmenler için TBT’nin Balmumcu’da bulunan Merkez Ofisi’nde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Bu toplantılara katılmak isteyenlerin sadece, hangi gün ve saatte toplantıya katılmak istediklerini TBT’yi arayarak bildirmeleri gerekiyor.

turk-beyin-takimi

Bilgilendirme Toplantı Tarihleri:

TBT Merkez Ofisi-Balmumcu

25-26 Ocak 2014, Cts-Pz

1-2 Şubat 2014, Cts-Pz

İlk Formatörlük Eğitimi Tarihleri:

TBT Merkez Ofisi-Balmumcu

4-5-6-7 Şubat 2014

Not:  Tüm sorumluluk Türk Beyin Takımına aittir Öğretmen Platformu hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Soroban Nedir? Soroban’ın Yararları
Soroban Nedir? Soroban’ın Yararları

24 Parayı zamanı ya da insanları saymak bu gün elektronik makinelere bırakılmış durumda. Elektronik hesap makineleri artık her yerde ve çoğumuz

Shanghai’nin Matematik Başarısının Sırrı
Shanghai’nin Matematik Başarısının Sırrı

Shanghai, Çin’in en modern ve kozmopolit şehri. Ama bunun gerisinde çok daha dikkat çeken bir özelliğe daha sahip. Dünyanın en umut vadeden

Öğretmenim hatırlatmak istedim!
Öğretmenim hatırlatmak istedim!

Okulların açılmasına az kalmışken biraz bilgilerimizi güncelleyelim. Neler yapmak faydalıydı, neler yanlıştı bir düşünelim baştan… Öncelikle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam