Zeka oyunları seçmeli dersi için kurs

Ana Sayfa » Güncel » Zeka oyunları seçmeli dersi için kurs
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2014 - 10:35

Türk Beyin Takımı tarafından sitemize gönderilen bir duyuruyu sizinle paylaşmak istiyoruz. Seçmeli zeka oyunları dersi veren öğretmenlerimiz için yararlı olabilecek bir kurs duyurusu. Verilen belgelerin geçerliliği , kurs ücretleri detaylı bilgi ve başvurusu için www.turkbeyintakimi.com adresini ziyaret edebilirsiniz ya da 0212 275 30 49 numaralı telefondan kendilerine ulaşabilirsiniz. Sitemize gönderilen ilan şu şekilde:

türk-beyin-takımıTürk Beyin Takımı, 1992 yılından beri ülkemizi Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda temsil eden ve Türkiye çapında zeka oyunları kültürünü yaygınlaştırmaya çalışan bir kurum. Bu kurum, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, zeka oyunları dersini son iki yıldır seçmeli ders olarak müfredata eklemesiyle faaliyet alanını genişletti. Seçmeli Zeka Oyunları Dersi Müfredatı’nı Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu ile birlikte hazırlayan TBT, seçmeli zeka oyunları dersini vermek isteyen öğretmenlere de müfredata uygun olarak eğitim veriyor.

Düzenleyecek  formatörlük eğitimi sonunda katılımcılara “Türk Beyin Takımı Formatör Yetki Belgesi” verilecektir. Formatörlerin eğitim verecekleri öğretmenlere ise “Zeka Oyunları Dersi Eğitmen Yetki Belgesi” verilecektir.

TBT’den 5 günlük özel bir eğitim sonunda alınabilecek formatörlük sertifikası ile bir eğitmen, bir yıl içinde en az 10 zeka oyunları öğretmeni yetiştirmeyi hedefliyor. Formatörler aynı zamanda TBT’nin lisanslı ürünlerini indirimli olarak alıp, perakende fiyatına satış yapma hakkını da elde ediyor.

Formatörlükle ilgilenen öğretmenler için TBT’nin Balmumcu’da bulunan Merkez Ofisi’nde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Bu toplantılara katılmak isteyenlerin sadece, hangi gün ve saatte toplantıya katılmak istediklerini TBT’yi arayarak bildirmeleri gerekiyor.

turk-beyin-takimi

Bilgilendirme Toplantı Tarihleri:

TBT Merkez Ofisi-Balmumcu

25-26 Ocak 2014, Cts-Pz

1-2 Şubat 2014, Cts-Pz

İlk Formatörlük Eğitimi Tarihleri:

TBT Merkez Ofisi-Balmumcu

4-5-6-7 Şubat 2014

Not:  Tüm sorumluluk Türk Beyin Takımına aittir Öğretmen Platformu hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

PISA şizofrenisi
PISA şizofrenisi

Katıldığım bir eğitimde Prof. Dr. Ziya Selçuk ülkemizin PISA sınavları konusundaki kaygılarını bu sözlerle ifade etmişti. Bu benzetme çok

Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )
Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )

  Toplumların çağdaşlaşma yolunda ufkunu açacak olan sistemin vazgeçilmez unsuru öğretmenlerdir. Bu büyük sorumluluğu taşıyan öğretmenlerin

Geleceğin öğretmenlerine öneriler
Geleceğin öğretmenlerine öneriler

New Jersey’deki Montclair eyalet üniversitesindeki bu öğrenciler sınıfa giriş çalışması yapıyorlar. Bu, okulun bir öğretmenin portresinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam