Yönetici Atamaları Yine Ertelendi!!

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Yönetici Atamaları Yine Ertelendi!!
Paylaş
Tarih : 20 Ağustos 2013 - 21:18

yonetici-atama

Milli Eğitim Bakanlığınız tüm atamaları yaz tatilinde yapma ısrarı  kendi açıkladığı tüm takvimlerin ve atamaların istisnasız ya gecikmesine ya da ertelenmesine sebep oluyor. Ömer Dinçer’in hatasını Sn. Nabi Avcı devam ettirmemeli ve atamaların bazılarını yıl içerisine yaymalıdır. Bu şekilde tüm atamaları üst üste yapmaya çalıştıkça sistem hataları ve teknik sorunlar yüzünden tüm adaylar tatillerini, sürekli bilgisayar başında ve sıkıntı içerisinde bekleyerek geçirdiler maalesef.

Şubat ayından beri bir duyuruya çıkıp bir geri çekilen yönetici atamaları da artık adayları canından bezdirdi. 3 defa yönetici atamasına çıkıp erteleyen illerimiz oldu. Bugün de korkulan oldu ve sistem hataları yüzünden yönetici atamalarının ertelendiği duyuruldu. Bu süreçte bakanlık illere bir bilgilendirme göndererek uygulama birliğini sağlamalıdır. Zira görüyoruz ki bazı iller müdürlük atamalarında mülakata çağrılacak adayları çağırırken Ek1 dahil puanlara göre hesaplama yaparken bazı iller sadece sınav puanına göre bu listeyi hazırlıyor. Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda uygulama birliği sağlaması son derece gereklidir.

Yönetici atamalarının ertelendiği ile ilgili olarak Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı şu şekilde;

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği ilgide yazılı resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu yazıda yöneticiliği münhal durumda bulunan okul ve kurumlarımıza yöneticilerinin hangi şartlarda atanacağı açıklanmış olup , hazırlanan Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumu Yönetici Atama Yer Değiştirme Takvimi ilgi b) yazımız ekinde gönderilip ilgi b-c yazılarımız ile imza karşılığında gerekli duyuruların yapılarak takvimde belirtilen süreler içerisinde işlemlerin yürütülmesi istenilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEBBİS sistemi üzerinden yönetici ataması ile ilgili işlemler tamamlanamadığından atama işlemleri ikinci bir emre kadar ertelenmiştir.

Bilginizi ve gereğini rica ederim.

 

Not: Bu yazı sadace Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanmştır. Diğer illerin duyurularında bir erteleme yazısı söz konusu değildir.

Umarız en kısa sürede aksaklıklar giderilir ve arap saçına dönen bu süreç bir an önce tamamlanır.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

2018 yılında şube müdürlüğü sınavı yapılır mı?
2018 yılında şube müdürlüğü sınavı yapılır mı?

İyi çalışmalar yazımı sitenizde yayınlarsanız sevinirim. Başarılar dilerim. Bir çok öğretmen arkadaşımız 2018 yılı Meb Şube Müdürlüğü

Zihnimizin Çıkmaz Sokağı
Zihnimizin Çıkmaz Sokağı

Çok tekrar ettiğim gibi; her insanın duygu ve zihin yönünden donanımı ayrı ayrıdır . Aklının ve duygularının harmanlaması müşahhastır,özeldir

Hayatımızın seyrini değiştiren notlar
Hayatımızın seyrini değiştiren notlar

      HAYATIMIZIN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN NOTLAR   İș,güç, koşturmaca derken hayatın ritmini kaçırdığımı yeni anladım. Çocuklarımla 

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam