Yönetici Atama Takvimi Uzatıldı

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » Yönetici Atama Takvimi Uzatıldı
Paylaş
Tarih : 07 Ekim 2013 - 23:57

bakan

4 Ağustos 2013 Tarihli Yönetici Atama Yönetmeliğinin geçici 2 nolu maddesinde “(2) Bu Yönetmelik kapsamında yapılacak atamalar, bir defaya mahsus olmak üzere, bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren iki ay içerisinde gerçekleştirilir.” denilmekteydi. Bu maddeye göre sınava dayalı yönetici atamaları , norm fazlası yönetici atamaları ,isteğe bağlı yönetici atamaları ve yönetici rotasyonlarının 4 Ekim tarihine kadar bitirilmesi gerekiyordu.Ancak çoğu il yönetici atamalarını bu tarihe kadar bitiremedi ve sadece sınava dayalı yönetici atamaları tamamlanabildi. Bu süreçte yönetmeliğin emirlerini yerine getirmeyen il müdürleri hakkında Bakan Nabi Avcının ne yapacağı merak konusuyken bugün bir yazı yayınlanarak sürecin 31 Aralık Tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. İşte illere gönderilen o yazı:

04/08/2013 tarih ve 28728 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin Geçici 1 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan iki aylık süre, atama ve yer değiştirmelerin bu süre içerisinde tamamlanamamış olması dikkate alınarak 31/12/2013 tarihine kadar uzatılmıştır. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Önemli tarihler
Önemli tarihler

Yaz tatilini yarıladık. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına da 1 ay dan daha az bir süre kaldı.  Son günlerde öğrenci,veli ve öğretmenlerin 

Öğretmenlerin Toplu Sözleşme Talepleri
Öğretmenlerin Toplu Sözleşme Talepleri

LİDER EĞİTİMCİ YAZARLAR DERNEĞİ EĞİTİME VE EĞİTİM ÇALIŞANLARINA İLİŞKİN  SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ RAPORU 2017 Lider Eğitimci

Müdür Yardımcılığı Mülakat Sonuçları 2017
Müdür Yardımcılığı Mülakat Sonuçları 2017

Mülakat sonuçları açıklanmaya başlandı. Aşağıda mülakat sonuçlarını açıklayan il milli eğitim müdürlüklerinin linkleri yer almaktadır.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

YÖNETİCİ
23 Ekim 2013 - 08:25

YÖNETMELİKTEKİ TARİH YAZIYLA UZATILABİLİR Mİ? (UZATILAMAZ)