Üsküdar’ımıza iki yeni proje geliyor

Ana Sayfa » Bilgi Notu » Üsküdar’ımıza iki yeni proje geliyor
Paylaş
Tarih : 11 Haziran 2014 - 14:08

haber-resim (1)

Kaymakamlığımızca hazırlanan iki adet projemiz daha İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) 2014 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

2013 yılında Kaymakamlığımızın “Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı” projesi İstanbul Kalkınma Ajansından yaklaşık 500.000 TL destek almış ve 5 okulumuzda başarı ile uygulanmıştı.

Kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkınma planı ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla İstanbul Kalkınma Ajansı her yıl proje başvuruları almakta ve başarılı bulduğu projelere destek vermektedir.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı mali destek programına 591 başvuru yapılmış olup başarılı bulunan 144 adet proje açıklanmıştır. Kaymakamlığımız bünyesinde AB Etüt Proje Birimimiz tarafından hazırlanan iki adet projemiz İSTKA tarafından  başarılı bulunup mali destek almaya hak kazanmıştır.

 

Kaymakamlığımız adına başvurulan GEN/0214 referans kodlu “Üsküdar İnovasyon Merkezi” adlı projemiz, Üsküdar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfımız adına başvurulan GEN/0212 referans kodlu “Görerek Öğreniyorum” adlı projemiz İstanbul Kalkınma Ajansının Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programında başarılı bulunan projeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Dr. Siyami Ersek Hastanesi Vakfı tarafından hazırlanmış olup, ortağı olduğumuz “Kelebek” adlı proje de Yenilikçi İstanbul Mali Destek programında başarılı bulunmuştur.

Projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak isteyen veya Üsküdar için proje fikirleri olan vatandaşlarımız projeuskudar@istanbul.gov.tr e-posta adresinden bizlerle irtibata geçebilirler. Projelerimizin ilçemiz için şimdiden hayırlı olmasını dileriz.

 

Mustafa GÜLER

Üsküdar Kaymakamı

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Irkçılık içselleştiriliyor mu?
Irkçılık içselleştiriliyor mu?

Yukarıdaki videoda izlediğiniz deney insanlarda ırkçılık duygusunun nasıl içselleştirildiğini göstermek üzere bir grup çocuk üzerinde yapılmıştır.Deneyde

Nostaljik Çocuk Oyunları
Nostaljik Çocuk Oyunları

  90 yıllar çocuk oyunları : Bilye-Misket-Gülle: Bölgeden bölgeye çok değişik oynama şekilleri vardır. En bilinenleri : Duvar , üçgen

Bebeğiniz için zeka geliştirici oyunlar
Bebeğiniz için zeka geliştirici oyunlar

6-9 Aylık bebekler için zeka geliştirici oyunlar   Değerli anne babalar bebeğinizin zeka gelişimi için 0-6 yaşlar hayati önem taşımaktadır.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam