Üsküdar İnovasyon Merkezi (Yeni Proje)

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » Üsküdar İnovasyon Merkezi (Yeni Proje)
Paylaş
Tarih : 05 Ağustos 2014 - 21:11

DSC01577 (1)

ÜSKÜDAR İNOVASYON MERKEZİ” ADLI PROJEMİZ UYGULANMAYA BAŞLANDI.

Kaymakamlığımızın  İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğu Üsküdar İnovasyon Merkezi adlı proje başarılı görülerek  hibe desteği almaya hak kazandı.

Üsküdar Belediyesi,Baran Girişimciler Derneği ve Akışkan Gücü Derneği ortaklığı; Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  iştirakçi olduğu projemiz 1 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlandı.

Çocuk ve gençlerin, yeni teknolojiler ve üretim modelleri ile tanışmaları sonucunda yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitelerinin geliştirilmesi; bilgi, yetenek ve becerilerinin artırılması ve uygun iş alanlarına yönlendirilerek istihdam edilmelerine katkı sağlayacak olan projemiz Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Alanı’nda 1 Temmuz 2014-30 Haziran 2015 tarihleri arasında uygulanacaktır.

Yaklaşık 532.000 liralık destek sağlanan projede uygulama okulumuzda son teknolojiye sahip “Fabrika Otomasyon Laboratuvarı” kurularak, toplamda 90 çocuk ve gence robot üretim ve otomasyon konularında birebir üretim eğitimi verilmesi, mekatronik alanda kalifiye ara işgücü elemanlarının yetiştirilmesi ve bu kişilere istihdam ve staj olanaklarının sağlanması hedeflenmiştir.

Açılacak olan merkezimizde  günümüzün mesleki eğitimindeki en önemli sorunlarından olan nitelikli mesleki eğitim probleminin çözümüne katkı sunacak hem okuldaki öğrencilerin hem de bu alanda eksiği olduğunu fark edip okul dışından başvuru yapacak olan gençlerimizin  mesleki yeterliliklerini artırmada önemli bir konumda yer alacaktır.

Projemiz 1 yıl boyunca Kaymakamlığımız AB Etüt Proje ofisi tarafından yürütülecektir. Projemiz hakkında detaylı bilgi almak isteyenler ofisimizi ziyaret edebilirler veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirler.

Projemizin şimdiden tüm az gören öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!
Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!

  Ronaldo, Real Madrid’de top koşturan Portekiz’li Katolik bir futbolcu. Messi ile birlikte dünyanın en kaliteli iki futbolcusundan

E-okul duyuru modülü geliyor
E-okul duyuru modülü geliyor

E-okul üzerindeki yeni modül ile  artık  öğretmenler, öğrencilere ve velilere yönelik duyuru yapabilecek (adsbygoogle = window.adsbygoogle

Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu
Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNDE NÖBET ÜCRETİ SORUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ                                                                                           

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam