TEOG Sonuçları Kaos Yaratmasın!

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » TEOG Sonuçları Kaos Yaratmasın!
Paylaş
Tarih : 20 Ocak 2014 - 1:09

teog-sonuclari

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı kısaca TEOG sonuçları açıklanmak üzere. Tüm Türkiyede yüzbinlerce öğrenci ve onbinlerce öğretmen teog sonuçlarını bekliyor.  

Milli Eğitim Bakanlığının SBS’nin yerine uygulamaya koyduğu TEOG sınavı bu yıl ilkkez yapıldı. İlk kez yapılmasından dolayı ufak tefek aksilikler olsa da öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sonucunda herhangi bir aksilik yaşanmadan nihayet sınav yapıldı ve sonuçlar beklenmeye başlandı. Ancak TEOG sonuçlarının açıklanması bir hayli zaman aldı. Sonuçların bu tarihe kalmadan açıklanması gerekiyordu. Bakan Nabi Avcı sonuçların Pazartesi günü açıklanacağını duyurdu ve sonuçlar merakla beklenmeye başlandı. Eğer herşey yolunda giderse bugün sonuçlar açıklanır ve bir sorun olmadan karneler dağıtılarak öğrenciler yarıyıl tatiline başlar.

Ancak Türkiyede ve Milli Eğitim Bakanlığında işler herzaman yolunda gitmeyebiliyor. Bu süreçte doğabilecek çok küçük hatanın bile bedeli tüm Türkiyede kaosa sebep olacaktır. Öğrencilerin sınav sonuçlarına yeteri kadar itiraz süresi bulunmamaktadır.Sonuçlara yeteri kadar itiraz süresinin olmayışı yine meb ile mahkemeleri yüz yüze getirebilir. Eğer not hesaplamasında hata yapılırsa tüm Türkiyede karnelerin yeniden basılması söz konusu olabilir.

Ayrıca okul idareleri karneleri hazırlamak için bu sınavların sonuçlarını beklemek durumunda.  Sonuçlar açıklandıktan sonra tüm ortaokullarda karne hazırlama telaşı başlayacak ve E-Okul sistemine yine aşırı yüklenme olacak.Bir çok ilkokul ve lisenin de genel olarak karnelerin hazırlanması için son haftayı beklediğini düşünürsek bu yoğunluğun boyutu çok daha fazla olacaktır. Umarız E-Okul altyapısı bu kadar yoğunluğu kaldırır ve sistem hataları olmadan karneler zamanında hazırlanarak cuma gününe yetiştirilir.

Milli eğitim Bakanlığının bir zamanlama problemi olduğu aşikar. Sınav sonuçlarının daha erken açıklanması yukarıda bahsedilen sorunların oluşmasını engelleyecektir. Bunun personel ya da optik okuyucular konusunda ne gibi eksikler varsa biran önce karşılanmalı. Aksi takdir bu tür sorunların ardı arkası kesilmeyecektir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!
Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!

  Ronaldo, Real Madrid’de top koşturan Portekiz’li Katolik bir futbolcu. Messi ile birlikte dünyanın en kaliteli iki futbolcusundan

E-okul duyuru modülü geliyor
E-okul duyuru modülü geliyor

E-okul üzerindeki yeni modül ile  artık  öğretmenler, öğrencilere ve velilere yönelik duyuru yapabilecek (adsbygoogle = window.adsbygoogle

Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu
Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNDE NÖBET ÜCRETİ SORUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ                                                                                           

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

defne
15 Nisan 2014 - 15:55

arkadaşlar vitamin eğitim bu konuda denemeler cıkartmıs.

denemek ısteyenler olabılır. ben faydalı buldum.

vitaminegitim.com/ortaokul/kampanyalar-duyurular/teogs.jsp

defne
15 Nisan 2014 - 15:56

yorumum gelmedi mi:(
vitamin teogs denemelerini önermiştim