TEOG Sonuçları Kaos Yaratmasın!

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » TEOG Sonuçları Kaos Yaratmasın!
Paylaş
Tarih : 20 Ocak 2014 - 1:09

teog-sonuclari

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı kısaca TEOG sonuçları açıklanmak üzere. Tüm Türkiyede yüzbinlerce öğrenci ve onbinlerce öğretmen teog sonuçlarını bekliyor.  

Milli Eğitim Bakanlığının SBS’nin yerine uygulamaya koyduğu TEOG sınavı bu yıl ilkkez yapıldı. İlk kez yapılmasından dolayı ufak tefek aksilikler olsa da öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sonucunda herhangi bir aksilik yaşanmadan nihayet sınav yapıldı ve sonuçlar beklenmeye başlandı. Ancak TEOG sonuçlarının açıklanması bir hayli zaman aldı. Sonuçların bu tarihe kalmadan açıklanması gerekiyordu. Bakan Nabi Avcı sonuçların Pazartesi günü açıklanacağını duyurdu ve sonuçlar merakla beklenmeye başlandı. Eğer herşey yolunda giderse bugün sonuçlar açıklanır ve bir sorun olmadan karneler dağıtılarak öğrenciler yarıyıl tatiline başlar.

Ancak Türkiyede ve Milli Eğitim Bakanlığında işler herzaman yolunda gitmeyebiliyor. Bu süreçte doğabilecek çok küçük hatanın bile bedeli tüm Türkiyede kaosa sebep olacaktır. Öğrencilerin sınav sonuçlarına yeteri kadar itiraz süresi bulunmamaktadır.Sonuçlara yeteri kadar itiraz süresinin olmayışı yine meb ile mahkemeleri yüz yüze getirebilir. Eğer not hesaplamasında hata yapılırsa tüm Türkiyede karnelerin yeniden basılması söz konusu olabilir.

Ayrıca okul idareleri karneleri hazırlamak için bu sınavların sonuçlarını beklemek durumunda.  Sonuçlar açıklandıktan sonra tüm ortaokullarda karne hazırlama telaşı başlayacak ve E-Okul sistemine yine aşırı yüklenme olacak.Bir çok ilkokul ve lisenin de genel olarak karnelerin hazırlanması için son haftayı beklediğini düşünürsek bu yoğunluğun boyutu çok daha fazla olacaktır. Umarız E-Okul altyapısı bu kadar yoğunluğu kaldırır ve sistem hataları olmadan karneler zamanında hazırlanarak cuma gününe yetiştirilir.

Milli eğitim Bakanlığının bir zamanlama problemi olduğu aşikar. Sınav sonuçlarının daha erken açıklanması yukarıda bahsedilen sorunların oluşmasını engelleyecektir. Bunun personel ya da optik okuyucular konusunda ne gibi eksikler varsa biran önce karşılanmalı. Aksi takdir bu tür sorunların ardı arkası kesilmeyecektir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Önemli tarihler
Önemli tarihler

Yaz tatilini yarıladık. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına da 1 ay dan daha az bir süre kaldı.  Son günlerde öğrenci,veli ve öğretmenlerin 

Öğretmenlerin Toplu Sözleşme Talepleri
Öğretmenlerin Toplu Sözleşme Talepleri

LİDER EĞİTİMCİ YAZARLAR DERNEĞİ EĞİTİME VE EĞİTİM ÇALIŞANLARINA İLİŞKİN  SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ RAPORU 2017 Lider Eğitimci

Müdür Yardımcılığı Mülakat Sonuçları 2017
Müdür Yardımcılığı Mülakat Sonuçları 2017

Mülakat sonuçları açıklanmaya başlandı. Aşağıda mülakat sonuçlarını açıklayan il milli eğitim müdürlüklerinin linkleri yer almaktadır.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

defne
15 Nisan 2014 - 15:55

arkadaşlar vitamin eğitim bu konuda denemeler cıkartmıs.

denemek ısteyenler olabılır. ben faydalı buldum.

vitaminegitim.com/ortaokul/kampanyalar-duyurular/teogs.jsp

defne
15 Nisan 2014 - 15:56

yorumum gelmedi mi:(
vitamin teogs denemelerini önermiştim