Su Kaşifi Programı nedir?

Ana Sayfa » Genel » Su Kaşifi Programı nedir?
Paylaş
Tarih : 04 Kasım 2015 - 15:19

su kaşifi

Su Kaşifi programı, Dünyanın önde gelen STK’larından GAP (Global Action Plan) liderliğinde okullarda 8-14 yaş grubu öğrencilerin su bilincini kazandırmayı amaçlayan öğrenci odaklı, eğlenceli ve öğretici aktivitelerle dolu web tabanlı bir programdır. Program İngiltere liderliğinde 11 ülkede birden uygulanmaktadır.

Programa katılan okullar, Su Kaşifi ekiplerini oluşturarak portala ka­yıt oluyor ve sahip oldukları sanal su havzasını korumak için bir dizi aktivite ve grup çalışması gerçek­leştiriyorlar. Program, suyu esas alan dört görev alanından oluşuyor: Saklı Su, Değerli Su, Dünyamızın Suyu ve Temiz Su. Öğrenciler, bu görev alanlarının içerisinde yer alan etkinlikleri tamamlayarak etkinli­ğin türüne göre kimi zaman diğer öğrencileri ve öğretmenlerini, kimi zaman ise ailelerini veya yereldeki paydaşları dahil ediyorlar. Böylece hem çevrelerinde davranış değişik­liğine yol açıyor, hem de programın bir ayağı olan yarışma kapsamında puan kazanıyor ve su havzalarını canlandırıyorlar.

Ülkemizde Milli Eğitim Müdürlükleri ile Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı Ajansı işbirliği ile yürütülen programın 2. Dönemi başlamaktadır.  Programa katılmak isteyen öğretmenler ya da okullar programın resmi web sitesi http://www.sukasifleri.org  sitesinden başvuruda bulunabilirler.

Okulunuzun Su Kâşifi ekibini oluşturmak için yukarıdaki linkten kayıt formunu doldurarak programa katılabilirsiniz.Okul müdürünün görevlendirdiği, okulu temsil eden bir öğretmen, okul personeli veya veli iseniz, Su Kâşifi’ne kayıt olabilirsiniz.

 

NOT: Bilgi edinmek isteyenler için programın İNGİLİZCE sitesi  http://www.waterexplorer.org /

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İyi bir idareci-müdür nasıl olmalı?
İyi bir idareci-müdür nasıl olmalı?

Araştırmacı yazar Selçuk Tütak, üç ay süren bir anket çalışması yaptı. Bu süre zarfında binlerce öğrenci, veli ve öğretmenin görüşünü

Benliğimizde oluşan hasarların ekspertiz raporu
Benliğimizde oluşan hasarların ekspertiz raporu

                                                    Konuya küçük bir uygulamayla giriş yapmak isterim.

Öğretmen Platformu Eğitsel Yazı Yarışması
Öğretmen Platformu Eğitsel Yazı Yarışması

Değerli üyelerimiz. Öğretmen Platformu.Com olarak fikirlerinize değer veriyor ve bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Protected by WP Anti Spam