Röportaj Teklifi İçin Teşekkürler

Ana Sayfa » Genel » Röportaj Teklifi İçin Teşekkürler
Paylaş
Tarih : 22 Kasım 2013 - 8:57

kanalturk_logoMalumunuz son dönemlerde medyada geniş bir şekilde yankı uyandıran “Dershanelerin kapatılması” konusu ile ilgili site editörlerimiz herhangi bir yazı yazmama kararı aldılar. Ancak bu konuda siz değerli meslektaşlarımızın düşüncesine sitemizde yayınlamaktan çekinmeyeceğimizi de belirtmek isteriz.

Bu karar doğru ya da yanlış elbette tartışılabilir. Ancak biz öğretmenlerin ve dışarıda atama bekleyen onbinlerce öğretmen adayının canını en çok sıkan nokta “Dershanelerde 5 yıl öğretmenlik yapanların mülakat ile Milli Eğitim Bakanlığına atanacağı” kararıdır. Biz öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu bu sınavdan alınlarının akıyla çıkarak Milli Eğitim Bakanlığında çalışma hakkını elde ettik. Dışarıda onbinlerce öğretmen adayı da alınlarının akıyla Kpss sınavıyla baş etmeye çalışmaktadır. Yüz binlerce insan bu sınavla bir şekilde muhatap olurken birilerinin sadece mülakatla öğretmen olarak atanmaları büyük bir adaletsizliktir.

Bu konuda bir çok yerel ve ulusal medya organı bizimle iletişime geçmiş ve bazıları bu konudaki fikirlerimizi sormuş bazıları da röportaj yapmak istediklerini belirtmişlerdir. Ancak bu tekliflerin hepsini kibarca reddetmek zorunda kaldığımızı belirtmek isteriz. Bu tekliflerden sonuncu Kanaltürk Televizyonundan  bir medya mensubu arkadaşımızdır. Kendisine de gerekçemizi belirterek nazik teklifini reddetmek zorunda olduğumuzu belirttik. Kendilerine ilgilerinden dolayı tekrar teşekkür etmek istiyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz konuda öğretmen ve öğretmen adayı arkadaşlarımızın fikirlerini kamuoyuna duyurmak isteriz. Dershanelerin kapatılması ya da dershanelerde görevli arkadaşlarımızın sadece mülakatla öğretmen olarak atanmaları konusunda yazı ya da yorumlarınızı bize gönderirseniz yayınlamaktan memnuniyet duyarız.

Mehmet Mert

Öğretmen Platformu Ana Sayfa Editörü

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İyi bir idareci-müdür nasıl olmalı?
İyi bir idareci-müdür nasıl olmalı?

Araştırmacı yazar Selçuk Tütak, üç ay süren bir anket çalışması yaptı. Bu süre zarfında binlerce öğrenci, veli ve öğretmenin görüşünü

Benliğimizde oluşan hasarların ekspertiz raporu
Benliğimizde oluşan hasarların ekspertiz raporu

                                                    Konuya küçük bir uygulamayla giriş yapmak isterim.

Öğretmen Platformu Eğitsel Yazı Yarışması
Öğretmen Platformu Eğitsel Yazı Yarışması

Değerli üyelerimiz. Öğretmen Platformu.Com olarak fikirlerinize değer veriyor ve bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Protected by WP Anti Spam