Öğretmenin Kimyası Değişiyor

Ana Sayfa » Bilgi Notu » Öğretmenin Kimyası Değişiyor
Paylaş
Tarih : 18 Aralık 2013 - 18:17

Bu hafta sonu Dow Kimya, Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmen Akademisi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz önemli bir etkinliğimiz var. Uzun süredir ilk kez yapılan farklı bir etkinlik. İstanbul’daki tüm kimya öğretmenlerine kimya bilimine ilişkin gelişmeler ve bilgiler uygulamalı olarak örneklerle anlatılacak. Öğretmenler de öğrencilerine aktaracaklar.ogretmenin-kimyası-degisiyor

 

 • Milli Eğitim Bakanlığı, Dow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) liselerde kimya dersi ve bilimine olan ilginin artırılması amacıyla bir araya geliyor.

 

 • 100’ü aşkın öğretmen, 21-22 Aralık 2013 tarihlerinde kimya eğitimine ilişkin bilgilerini derinleştirmek ve geliştirmek için buluşacak.

 

 • Dow Uzmanları tarafından hazırlanan ve kimyanın teknoloji ile birleşimini yansıtan ürün ve örnekler atölye çalışmaları sırasında öğretmenlerle paylaşılacak

   

  Dow ile “

  Türkiye’de okullarda fen ve kimya branşlarına olan ilginin giderek   azalması üzerine

   Dow Türkiye, yeni bir   proje başlatıyor.

 

Türkiye, İstanbul — 10 Aralık 2013 — Dow Türkiye, son yıllarda liselerde kimya bilimine olan ilginin giderek azaldığını gösteren çarpıcı veriler üzerine kimya eğitiminde fark yaratabilmek için harekete geçti. 21. yüzyılda eğitimde, fen, kimya, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarının ülkelerin gelişimine ve ekonomik büyümesine önemli katkılar sağladığının bilincinde olan Dow, liselerde kimyaya olan ilgiyi artırmak için yepyeni bir proje başlattı: “Dow ile Öğretmenin Kimyası”

Fen okur-yazarlığında 33 OECD ülkesi arasında 31. sırada yer alan Türkiye’de, kimya eğitimi alanında “Acil Müdahale”ye ihtiyaç duyulduğunu saptayan Dow Türkiye; Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve Milli Eğitim Bakanlığı ile oluşturulan ortak projede buluştu.

Dow Türkiye’nin desteği ile  21-22 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede, İstanbul ve Kocaeli’deki liselerden 100’ü aşkın kimya öğretmeni, iki günlük uygulamalı atölye çalışmasında bir araya gelecek. Öğretmenler, kimya ve kimya eğitimi alanında öne çıkan yenilikleri öğrenme olanağı bulacak.

Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri Genel Müdürü İhsan Necipoğlu ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Kurucu Genel Müdürü Kayhan Karlı’nın konuşmalarıyla başlayacak atölye çalışmaları sırasında, kimya eğitimine ilişkin yeni bilgiler öğretmenlere bilgisayar ve görsel animasyon destekleriyle aktarılacak. Dow Türkiye uzmanları tarafından hazırlanan ve kimya ile teknolojinin birleşiminden ortaya çıkan başarılı uygulamaları yansıtan örnekler öğretmenlerle paylaşılacak.

Dow Türkiye’nin destek verdiği projede öğretmenler, yaratıcı fen ve kimya eğitimi yöntemlerini uygulayarak öğrenecek ve okullarına döndüklerinde bu yöntemleri sınıflarında kullanabilecekler.

###

 

Dow Hakkında

Dow (NYSE: DOW), insanlığın ilerlemesi için asli önemi olan konularda tutkuyla yenilik yapmak için bilim ve teknolojinin gücünü birleştirir. Şirket, temiz su ihtiyacı, yenilenebilir enerji üretme, enerjiyi koruma ve tarımsal üretkenliği artırma gibi dünyanın en zorlu sorunlarının birçoğunu ele almaya yardım etmek için, kimyayı ve yeniliği, sürdürülebilirlik ilkeleriyle birleştirir. Dow’ın kimya sanayiine yıllardır öncülük etmiş olan ve özel kimyasallar, yüksek teknoloji ile imal edilen malzemeler, tarım kimyasalları ve plastik hammaddelerinden oluşan geniş ürün portföyü, yaklaşık 160 ülkedeki müşterilerine elektronik, su, enerji, kaplama ve tarım gibi büyüme hızının yüksek olduğu sektörlerde  teknoloji yoğun  çözümler sunmaya devam etmektedir. 2012 yılında Dow’ın yıllık satışları 57 milyar ABD Doları oldu ve dünyada yaklaşık 54.000 kişilik istihdama ulaştı. Şirket 36 ülkede bulunan 188 sahada üretilen 5.000’den fazla ürüne sahiptir. Aksi açıkça belirtilmedikçe, “Dow” veya “Şirket”, The Dow Chemical Company ve konsolide bağlı şirketleri anlamına gelmektedir. Dow hakkında daha fazla bilgiyi www.dow.com adresinde bulabilirsiniz.

 

ÖRAV Hakkında

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), öğretmenlere ve eğitimcilere yönelik sürdürülebilir iyileştirmeler yapmak ve projeler hayata geçirmek amacıyla 28 Ağustos 2008’de kurulmuştur. Merkezi İstanbul’da olan vakfın ana hedefi, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde; araştıran, sorgulayan ve analitik düşünebilen, özgüven sahibi; kişisel  gelişimin sürekliliğini önemseyen; evrensel değerleri benimsemiş ve ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunacak öğretmenlerin gereksinimlerine cevap verebilmektir. ÖRAV bu ana hedef çerçevesinde Türkiye’nin dört bir yerinde öğretmenlere çeşitli projelerle ulaşmaya devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne vakıf, yaklaşık 85.000 öğretmene yüz yüze ücretsiz eğitimler vermiş, atölye çalışmaları düzenlemiştir. Katılımcı öğretmenler yüz yüze eğitimlerin ardından öğrenmeye ve paylaşmaya, Türkiye’nin en büyük uzaktan öğrenme portalı eKampüs’ten yine ücretsiz olarak devam etmektedirler. ÖRAV hakkında daha fazla bilgiyi www.orav.org.tr de bulabilirsiniz.

 

İletişim için: esatp@rekta.com.tr

0533 2960488

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Global Teacher Prize Hakkında
Global Teacher Prize Hakkında

Varkey Gems Vakfı dünya genelinde mesleğine katkıda bulunan ve olağanüstü etkiler yaratan öğretmenleri 1.000.000$ lık büyük ödül ile ödüllendiriyor.

At sırtındaki kitaplar
At sırtındaki kitaplar

Sürekli bir ikametgahınız yoksa, bir evden mahrumsanız, eğitim önemli bir sorun olabilir. Göçebe hayat sürenler buna nasıl bir çözüm bulmuşlar?

Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)
Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)

  Flipped Classroom nedir? Gelişmiş ülkelerdeki eğitimciler dur durak bilmeden gelişen teknolojinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çeşitli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam