Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu

Ana Sayfa » Genel » Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu
Paylaş
Tarih : 03 Haziran 2014 - 15:51

thk-model-ucak

Eğitime destek vermek üzere Cumhuriyetin ilanından kısa bir süre sonra kurulan Türk Hava Kurumu, 89 yıldır halkının desteği ile Türk Gençliğine Havacılığı sevdirmek ve uçan bir ulus yaratmak misyonunu aralıksız sürdürmektedir.

THK görevini daha etkin bir şekilde yerine getirmek üzere mevcut eğitim merkezlerini yurt sathına yaymak girişimini sürdürürken, yurt genelinde eğitim merkezlerine ulaşamayan  gençlerimize mahallinde hizmet vermektedir. Bu hizmetin öğretmenlerimiz aracılığı ile verilmesi ise eğitimde kalitenin sağlanması açısından önem arz etmektedir.

Bu maksatla 7 Şubat 2008 tarihinde imzalanan “MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile THK Genel Başkanlığı İşbirliği ile “Model Uçak Kursları Düzenlenmesine İlişkin Protokol “ kapsamında ;

1-      Türk Hava Kurumu olarak Milli eğitim Bakanlığına bağlı binlerce öğretmene , okul havacılık kol/kulüplerinde ders vermeleri için ücretsiz Model Uçak Rehber Öğretmen Kursları verilmiş,

2-      Okul Havacılık kol/kulüpleri ve eğitimde kullanılacak malzemeler Türk Hava Kurumu tarafından ücretsiz gönderilmiş,

3-      Kurs süresince öğretmenlerin iaşe ve ibateleri Türk Havacılık Kurumu tarafından çıkar gözetmeksizin karşılanmıştır.

4-      Bu hizmetin devamı olarak 2014 yılında da, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmen ve öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim verilmesi maksadıyla Ek’te yer alan tarihlerde Türk Hava Kurumu Eskişehir/İnönü ve Erzincan Havacılık Eğitim Merkezinde güncel model uçak eğitimlerinin verileceği kurslar açılması planlanmıştır.

5-      Söz konusu kurslara katılacak öğretmenin ulaşımı kendisi tarafından; konaklama,üç öğün yemek ihtiyacı ve kurs malzemeleri Türk Hava Kurumu tarafından ücretsiz karşılanacaktır.

6-      Öğretmenlerimizin yaz tatilinde, bir kamp havasında Model  Uçak Rehber Öğretmen Kursu almaları konusunda; bölgelerinde bulunan Türk Hava Kurumu Şubelerine başvuruda bulunmaları gerekmekte olup detaylı bilgi http://egitim.thk.org.tr adresinde yer almaktadır.

 

model

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eğitimde Digital Dönüşüm

Dünyanın en önemli Eğitim Zirvelerinden  binlerce eğitimci  Doha’da bir araya gelerek eğitimin finanse edilmesi, okullardaki yenilikler ve

İNOSAM; Türkiye’nin Acilen, Büyük Düşünen Bir ‘Göç Bakanlığı’na İhtiyacı Var!

İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM)  koordinesinde yürütülen “Göçmen Kayıp Nesiller  / Türkiye Vizyonu”  başlıklı çalışma

Okullarda Kaynak Kitap Kullanımı

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli   Lider Eğitimci Yazarlar Derneği İzmir İl Başkanı Alpay

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

mustafa
09 Haziran 2014 - 11:19

arkadaşlar bu kurs hizmetiçi eğitim kapsamında mıdır? bilgi verebilir misiniz? yani seminer dönemi tarihinde gitsek okuldaki ekders ücretinden herhangi bir kesinti yapılır mı? yolluk harcirah alınır mı?

Umut Öğretmen
03 Temmuz 2014 - 03:32

Ben 2009 ve 2010 yılların model uçak rehber öğretmen ve tekamül kurslarına katıldım. O zamanlar Ankara’da veriliyordu şimdi Eskişehir’de veriliyor. Bu kursa katılmanız sonucunda elde edeceğiniz sertifika ile halk eğitim merkezine bağlı olarak yada milli eğitimde egzersiz olarak kurs verebiliyorsunuz. Havacılığa ilginiz varsa öneririm. Bu kursların yanı sıra planör, paraşüt, yamaç paraşüt, yelken kanat gibi Türk Hava Kurumunun ücretsiz kursları var.Yiyecek ve barınma ihtiyaçlarınız THK tarafından karşılanıyor. Size en yakın Türk Hava Kurumuna gidip form dolduruyorsunuz ve cevap bekliyorsunuz. Ne kadar önce başvurursanız katılma şansınız o kadar artıyor. Ocak ayında 2015 kurs tarihleri belli olacak ve THK kendi sitesinde duyuruyor oradan takip edip şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

zeynep
13 Aralık 2014 - 19:23

2015 de hangı aylarda oluyor? okul sıkıntı yaratıyor mu? barınma derken kyk gıbı mı ögretmen evı mı yoksa otelde mı yer ayarlıyor?