Köy Okulunda Bir Başka Tuvalet

Ana Sayfa » Güncel » Köy Okulunda Bir Başka Tuvalet
Paylaş
Tarih : 17 Haziran 2014 - 19:13

Köy Okulunda Bir Başka Tuvalet

Samsun Çarşamba Ağcagüney İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilerin kullandığı tuvaletler yenilenerek farklı bir konsept oluşturuldu.

Sosyal sorumluluk kapsamında Ağcagüney İlk ve Ortaokulu okul yönetimi tarafından eski tuvaletler gerekli girişimlerle tamamen yenilendi. Çocuklara tuvaleti daha hijyenik kullanmaları için değişik fikirler üretildi ve bunun sonucunda tuvaletlere palyaço, pinokyo, balık kuklaları ve çocukların sevdiği oyuncaklar tuvaletin tavanına asılarak, ayrıca tablo ve bitkiler kullanılarak farklı bir konsept oluşturuldu. Lavaboların girişlerine de akvaryum ve muhabbet kuşu koyularak yaşanabilir ve hijyenik bir ortam oluşturulduğu simgelendi. Tuvaletlerin pis bölümler olmadığı çocukların bilinçaltına çeşitli uyarıcılarla yerleştirilmeye çalışılıyor.

Tuvaletlerin yenilenmesinin ardından Samsun Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından da okulda eğitim gören öğrencilere ‘Tuvalette Hijyen’ semineri verildi.

Tuvaletlerin yenilenmesinden oldukça memnun olduklarını dile getiren Ağcagüney sakinlerinden Ali Bakır, “Çocuklarımız eski tuvaletlerin pisliğinden ve kokusundan yapılan çalışmalarla kurtuldular. Bu sayede çocuklarımız hijyenik tuvaletlere sahip oldular. Tuvaletler de hijyen gerçekten çok önemli bir konu ve tuvaletlerin yenilenmesinde emeği geçen herkese ve özellikle okul müdürümüz Erdeniz Dalga’ya biz Ağcagüney halkı olarak teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yaptıkları bu özverili çalışmadan dolayı Öğretmen Platformu olarak bu güzel okulumuzda görev yapan tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür eder meslektaşlarına ilham veren çalışmalarının devamını diliyoruz. Aşağıdaki fotoğraflarda  lavaboların çalışma yapılmadan önceki ve çalışma yapıldıktan sonraki hallerini görebilirsiniz.

DSCN5860

 

DSCN6545 DSCN6557

 

 

 

 

DSCN6538 DSCN6561

 

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

PISA şizofrenisi
PISA şizofrenisi

Katıldığım bir eğitimde Prof. Dr. Ziya Selçuk ülkemizin PISA sınavları konusundaki kaygılarını bu sözlerle ifade etmişti. Bu benzetme çok

Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )
Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )

  Toplumların çağdaşlaşma yolunda ufkunu açacak olan sistemin vazgeçilmez unsuru öğretmenlerdir. Bu büyük sorumluluğu taşıyan öğretmenlerin

Geleceğin öğretmenlerine öneriler
Geleceğin öğretmenlerine öneriler

New Jersey’deki Montclair eyalet üniversitesindeki bu öğrenciler sınıfa giriş çalışması yapıyorlar. Bu, okulun bir öğretmenin portresinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

Mustafa Yazkan
10 Eylül 2014 - 11:52

öĞRETMEN VE İDARECİLERİ BU GÜZEL ÇALIŞMA İÇİN TEBRİK EDERİM.