Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)

Ana Sayfa » Güncel » Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)
Paylaş
Tarih : 12 Ekim 2015 - 13:32

ken

En çok izlenen Ted konuşması : Ken Robinson‘un “Okullar yaratıcılığı öldürüyor

Açılımı “technology, entertainment, design” (teknoloji, eğlence ve dizayn) olan TED Talks Türkçe adıyla TED Konuşmaları), konusunda uzman kişilerin konuşma yaparak kitlelerin vizyonlarını açtıkları konuşmalar dizisinin adıdır.

“Paylaşmaya değer fikirler (Ideas worth spreading)” sloganıyla oluşmuş ve açılımı “Technology, Entertainment, Design” olan kar amacı gütmeyen bir Sapling Foundation’in sahip olduğu uluslararası konferans zinciridir.

Birbirinden yararlı kısa ve etkili sunumların olduğu bu konferanslarda Konuşmacılar genellikle yazarlar, profesörler ve iş dünyasının ileri gelen kişileridir.

 

Binlerce konuşmanın ve konuşmacının olduğu resmi site olan  https://www.ted.com/ sitesinde en çok izlenen videolarda açık ara ile  Ken Robinson’un Okullar yaratıcılığı öldürüyor başlıklı videosu  önde. Ken Robinson’un TED konuşmasını yukarıda izleyebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki internet sitesinden dilediğiniz kategoride video seçerek izleyebilirsiniz. Eğer videolar farklı bir dilde ise sağ alt köşeden Türkçe dil seçeneğini seçebilirsiniz.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Geleceğin öğretmenlerine öneriler
Geleceğin öğretmenlerine öneriler

New Jersey’deki Montclair eyalet üniversitesindeki bu öğrenciler sınıfa giriş çalışması yapıyorlar. Bu, okulun bir öğretmenin portresinde

Sınav görevi hatırlatma uygulamaları
Sınav görevi hatırlatma uygulamaları

Öğretmenlerimiz sınav görevlerini takip etmek konusunda bazen sorunlar yaşayabiliyor. Sınav görevini unutan ya da sınav görevlerine zamanında

Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)
Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)

  Flipped Classroom nedir? Gelişmiş ülkelerdeki eğitimciler dur durak bilmeden gelişen teknolojinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çeşitli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Protected by WP Anti Spam