Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)

Ana Sayfa » Genel » Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)
Paylaş
Tarih : 22 Eylül 2018 - 13:32

ken

En çok izlenen Ted konuşması : Ken Robinson‘un “Okullar yaratıcılığı öldürüyor

Açılımı “technology, entertainment, design” (teknoloji, eğlence ve dizayn) olan TED Talks Türkçe adıyla TED Konuşmaları), konusunda uzman kişilerin konuşma yaparak kitlelerin vizyonlarını açtıkları konuşmalar dizisinin adıdır.

“Paylaşmaya değer fikirler (Ideas worth spreading)” sloganıyla oluşmuş ve açılımı “Technology, Entertainment, Design” olan kar amacı gütmeyen bir Sapling Foundation’in sahip olduğu uluslararası konferans zinciridir.

Birbirinden yararlı kısa ve etkili sunumların olduğu bu konferanslarda Konuşmacılar genellikle yazarlar, profesörler ve iş dünyasının ileri gelen kişileridir.

 

Binlerce konuşmanın ve konuşmacının olduğu resmi site olan  https://www.ted.com/ sitesinde en çok izlenen videolarda açık ara ile  Ken Robinson’un Okullar yaratıcılığı öldürüyor başlıklı videosu  önde. Ken Robinson’un TED konuşmasını yukarıda izleyebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki internet sitesinden dilediğiniz kategoride video seçerek izleyebilirsiniz. Eğer videolar farklı bir dilde ise sağ alt köşeden Türkçe dil seçeneğini seçebilirsiniz.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eğitimde Digital Dönüşüm

Dünyanın en önemli Eğitim Zirvelerinden  binlerce eğitimci  Doha’da bir araya gelerek eğitimin finanse edilmesi, okullardaki yenilikler ve

İNOSAM; Türkiye’nin Acilen, Büyük Düşünen Bir ‘Göç Bakanlığı’na İhtiyacı Var!

İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM)  koordinesinde yürütülen “Göçmen Kayıp Nesiller  / Türkiye Vizyonu”  başlıklı çalışma

Okullarda Kaynak Kitap Kullanımı

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli   Lider Eğitimci Yazarlar Derneği İzmir İl Başkanı Alpay

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam