Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)

Ana Sayfa » Güncel » Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)
Paylaş
Tarih : 12 Ekim 2015 - 13:32

ken

En çok izlenen Ted konuşması : Ken Robinson‘un “Okullar yaratıcılığı öldürüyor

Açılımı “technology, entertainment, design” (teknoloji, eğlence ve dizayn) olan TED Talks Türkçe adıyla TED Konuşmaları), konusunda uzman kişilerin konuşma yaparak kitlelerin vizyonlarını açtıkları konuşmalar dizisinin adıdır.

“Paylaşmaya değer fikirler (Ideas worth spreading)” sloganıyla oluşmuş ve açılımı “Technology, Entertainment, Design” olan kar amacı gütmeyen bir Sapling Foundation’in sahip olduğu uluslararası konferans zinciridir.

Birbirinden yararlı kısa ve etkili sunumların olduğu bu konferanslarda Konuşmacılar genellikle yazarlar, profesörler ve iş dünyasının ileri gelen kişileridir.

 

Binlerce konuşmanın ve konuşmacının olduğu resmi site olan  https://www.ted.com/ sitesinde en çok izlenen videolarda açık ara ile  Ken Robinson’un Okullar yaratıcılığı öldürüyor başlıklı videosu  önde. Ken Robinson’un TED konuşmasını yukarıda izleyebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki internet sitesinden dilediğiniz kategoride video seçerek izleyebilirsiniz. Eğer videolar farklı bir dilde ise sağ alt köşeden Türkçe dil seçeneğini seçebilirsiniz.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

PISA şizofrenisi
PISA şizofrenisi

Katıldığım bir eğitimde Prof. Dr. Ziya Selçuk ülkemizin PISA sınavları konusundaki kaygılarını bu sözlerle ifade etmişti. Bu benzetme çok

Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )
Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )

  Toplumların çağdaşlaşma yolunda ufkunu açacak olan sistemin vazgeçilmez unsuru öğretmenlerdir. Bu büyük sorumluluğu taşıyan öğretmenlerin

Geleceğin öğretmenlerine öneriler
Geleceğin öğretmenlerine öneriler

New Jersey’deki Montclair eyalet üniversitesindeki bu öğrenciler sınıfa giriş çalışması yapıyorlar. Bu, okulun bir öğretmenin portresinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam