Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)

Ana Sayfa » Genel » Ken Robinson: Okullar yaratıcılığı öldürüyor (Video)
Paylaş
Tarih : 22 Eylül 2018 - 13:32

ken

En çok izlenen Ted konuşması : Ken Robinson‘un “Okullar yaratıcılığı öldürüyor

Açılımı “technology, entertainment, design” (teknoloji, eğlence ve dizayn) olan TED Talks Türkçe adıyla TED Konuşmaları), konusunda uzman kişilerin konuşma yaparak kitlelerin vizyonlarını açtıkları konuşmalar dizisinin adıdır.

“Paylaşmaya değer fikirler (Ideas worth spreading)” sloganıyla oluşmuş ve açılımı “Technology, Entertainment, Design” olan kar amacı gütmeyen bir Sapling Foundation’in sahip olduğu uluslararası konferans zinciridir.

Birbirinden yararlı kısa ve etkili sunumların olduğu bu konferanslarda Konuşmacılar genellikle yazarlar, profesörler ve iş dünyasının ileri gelen kişileridir.

 

Binlerce konuşmanın ve konuşmacının olduğu resmi site olan  https://www.ted.com/ sitesinde en çok izlenen videolarda açık ara ile  Ken Robinson’un Okullar yaratıcılığı öldürüyor başlıklı videosu  önde. Ken Robinson’un TED konuşmasını yukarıda izleyebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki internet sitesinden dilediğiniz kategoride video seçerek izleyebilirsiniz. Eğer videolar farklı bir dilde ise sağ alt köşeden Türkçe dil seçeneğini seçebilirsiniz.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Lego İle Yaratıcılığı Geliştirmek

Değişen dünyada bir çok ülke eğitim politikalarını sürekli gözden geçirmekte ve daha iyiye ulaşma adına gelişmeleri eğitim sistemine entegre

Dünyanın En İyi Eğitim Yöntemi : Montessori
Dünyanın En İyi Eğitim Yöntemi : Montessori

Montessori Eğitimi Almış Ünlüler Google’ın kurucuları ,Sergey Brin ve Larry Page ; www.amazon.com sitesinin kurucusu olan Jeff Bezos , Dünyanın

Otizmde Yeni Yöntem: Fil Terapisi
Otizmde Yeni Yöntem: Fil Terapisi

  Özellikle çocuklar üzerinde olumlu etkilerinin olduğu bilinen hayvanlarla terapi, yunuslar ve atlarla yapılan çalışmaların ardından fillerle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam