Hemşirelere Öğretmenlik Yolu Açıldı!

Ana Sayfa » Genel » Hemşirelere Öğretmenlik Yolu Açıldı!
Paylaş
Tarih : 30 Eylül 2013 - 22:53

hemsire

Ülkemizde maalesef  eğitim ve öğretmenlik herkesin anladığı ve herkesin uzman olduğu bir konu haline geldi. Devlet büyükleri eğitim kalitesini artırmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleseler de yıllardır yapılan uygulamalar bunun aksini ortaya koyuyor. Israrla yapılan yanlış uygulamaların sonucunda da maalesef eğitim sistemiz OECD ülkeleri arasında son sıralarda yer alıyor.  Yıllar önce öğretmenlik mesleğiyle alakası olmayan bir çok bölümden mezun olanlar öğretmen olarak atandılar ve bunun sonucunda sınavlarda sıfır çeken binlerce öğrenci ortaya çıktı. Ama her defasında bu tür başarısızlıkların sebebi olarak öğretmenler gösterildi. Ayrıca bununla yetinilmedi Seracılık , Takı Tasarımı ve hatta Hayvan Yetiştiriciliği’ne kadar  yüzlerce bölüm mezunu ücretli öğretmen olarak öğrencilerin karşısına çıktı. Maalesef  halen de bu durum devam ediyor. Son olarak sitemize gönderilen bir haberde Şanlıurfada Hemşirelik mezunu bir bayanın ücretli öğretmenlik yaptığını öğrendik. Bu durum ne ilk ne de son belki de ancak etrafta binlerce eğitim fakültesi mezunu genç öğretmen adayı işsiz gezerken ve atama beklerken hemşireleri dahi ücretli öğretmen olarak sınıfa sokmak ne kadar doğru!

Bununla  ilgili olarak sitemize gelen mail şu şekilde:

Milli eğitimin diğer kurumların gerisinde kalması ve dolayısıyla eğitimde dünya(OECD ÜLKELERİ) sıralamasında son sıralarda olması hiç de kader değil.
Okullarda hemşire bile öğretmen olarak görevlendirilmiştir. Öğretmenler hemşirelik yapamıyor ama hemşireler öğretmenlik yapıyor bu ülkede.
Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinden yazıyorum, İlçe milli eğitimde hemşire bile öğretmen olarak görevlendirilmiştir. Bu konu üzerinde durmanızı rica ederim.
NOT: HEMŞİRENİN BİR MÜDÜRÜN EŞİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…SAĞLICAKLA KALIN

 

Yorum sizlerin…

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eğitim Çalıştayı Duyurusu
Eğitim Çalıştayı Duyurusu

İstanbul genelinde düzenlenen,öğretmenlere yönelik seminer ve atölye çalışmaları 05 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecektir. Başvuru için www.bilimkoleji.k12.tr (adsbygoogle

Eğitimde Digital Dönüşüm

Dünyanın en önemli Eğitim Zirvelerinden  binlerce eğitimci  Doha’da bir araya gelerek eğitimin finanse edilmesi, okullardaki yenilikler ve

İNOSAM; Türkiye’nin Acilen, Büyük Düşünen Bir ‘Göç Bakanlığı’na İhtiyacı Var!

İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM)  koordinesinde yürütülen “Göçmen Kayıp Nesiller  / Türkiye Vizyonu”  başlıklı çalışma

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

serpil özkan
01 Ekim 2013 - 13:11

Yazık. Söyleyecek çok sözüm var ama parmaklarımı yormak istemiyorum buna sevbep olanlar için. Eğitimi bitirdiniz ya. Sırf birileri ego tatmin etsin diye öğretmen olaraK sınıflara sokuluyorlar. o sınıftan ve o öğrencilerden ne beklersiniz artık. Hadi hemşire istemiş merak etmiş öğretmenliği milli eğitim neden sesini çıkarmıyor bu işe.

Mikail
01 Ekim 2013 - 13:12

Helal olsun beyler devam edin

since
24 Eylül 2014 - 19:45

bu yazıyı yazan şahsın Türk Eğitim Sisteminden bihaber olduğu açık. Eski adıyla anadolu sağlık meslek liselerinde Hemşirelik alanı vardır. Bu alanda görevlendirilecek öğretmenlerin yetiştiği herhangi bir lisans programı üniversitelerimiz bünyesinde yer almamaktadır. Yani Hemşirelik Öğretmenliği diye bir bölüm üniversitelerde yoktur. Daha da anlayamayanlar için söyleyeyim: Bahsi geçen atanamayan yüzbinlerce öğretmenlik mezunu arkadaşlar arasında anadolu sağlık meslek liselerinde hemşirelik alanında görevlendirilebilecek öğretmen adayı bulunmamaktadır. MEB bu ihtiyacını formasyon sertifikası alabilmiş hemşirelerden karşılamaktadır. Herkesin gönlünce istediği yere atanması dileklerimle, Allah yardımcımız olsun..