Global Teacher Prize Hakkında

Ana Sayfa » Bilgi Notu » Global Teacher Prize Hakkında
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2018 - 23:27

Varkey Gems Vakfı dünya genelinde mesleğine katkıda bulunan ve olağanüstü etkiler yaratan öğretmenleri 1.000.000$ lık büyük ödül ile ödüllendiriyor. Küresel öğretmen ödülünün verilme amacını ise aynı vakıf “Eğitim eksikliği, bugün dünyada karşılaşılan birçok sosyal, politik, ekonomik ve sağlık sorunlarının ardındaki önemli bir faktördür. Eğitimin yoksulluk, önyargı ve çatışmayı azaltma gücü olduğuna inanıyoruz.” şeklinde açıklıyor.

Global Teacher Prize başvuruları her yıl Haziran ayından Ekim ayı ortasına kadar yapılıyor. Online ortamda yapılan başvurular değerlendirilip önce dünyanın en iyi 50 öğretmeni , sonra en iyi 10 öğretmen belirleniyor ve Dubai de yapılan Global Education and Skills Forum’da 1. Olan öğretmen açıklanıyor.  Başvuru yapan adaylara sonuçlar ilan edilmeden önce dereceye girdikleri ya da giremedikleri bir mail ile bildiriliyor.

Dünyada” Eğitimin Oscarı” olarak bilinen Global Teacher Prize organizasyonunun bu yıl 4.sü düzenlenecek.   Daha önce 2015 , 2016 ve 2017 yıllarının kazanan isimleri organizasyonun web sitesi olan globalteacherprize.org adresinde ilan edilmiştir. Yine aynı sitede dereceye giren isimlerin eğitim alanında hangi çalışmaları yaparak bu başarıyı kazandıkları özet halde paylaşılıyor.

2015 Yılı Küresel Öğretmen Ödülünü Nancie Atwell kazanmıştır. Nancie Atwell hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

2016 Yılı Küresel Öğretmen Ödülünü Hanan Al Hroub kazanmıştır. Hanan Al Hroub  hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

2017 Yılı Küresel Öğretmen Ödülünü Maggie MacDonnell kazanmıştır. Maggie MacDonnell hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Bu ödüller için öğretmenlerin kendileri başvuru yapabilecekleri gibi başkaları da bir öğretmeni aday olarak gösterebilmektedirler. Önemli olan başvuracak kişilerin halen aktif olarak öğretmenlik yapmaları ( Devlet okulu , özel okul ya da online okullar olabilir ).

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye organizasyonun resmi web sayfasından ya da sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Nostaljik Çocuk Oyunları
Nostaljik Çocuk Oyunları

  90 yıllar çocuk oyunları : Bilye-Misket-Gülle: Bölgeden bölgeye çok değişik oynama şekilleri vardır. En bilinenleri : Duvar , üçgen

Bebeğiniz için zeka geliştirici oyunlar
Bebeğiniz için zeka geliştirici oyunlar

6-9 Aylık bebekler için zeka geliştirici oyunlar   Değerli anne babalar bebeğinizin zeka gelişimi için 0-6 yaşlar hayati önem taşımaktadır.

Çocuğu Ders Çalışmayan Ailelere Öneriler
Çocuğu Ders Çalışmayan Ailelere Öneriler

Okullarımızda ailelerin şikayet ettiği konuların başında geliyor çocuklarının ders çalışmamaları. Gerçi sadece aileler değil öğretmenler

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam