Geleceğin öğretmenlerine öneriler

Ana Sayfa » Güncel » Geleceğin öğretmenlerine öneriler
Paylaş
Tarih : 29 Kasım 2016 - 13:36

New Jersey’deki Montclair eyalet üniversitesindeki bu öğrenciler sınıfa giriş çalışması yapıyorlar. Bu, okulun bir öğretmenin portresinde tanımladığı türde bir öğretmen haline gelmenin yarattığı eğlencenin ve heyecanın bir parçası. Bizi diğerlerinden ayıran şeylerden biri de iyi bir eğitim ve öğretimin ne olduğuna dair çok net bir vizyonumuz olması.

 

ogretmen

Peki neden sınıflarınızda böyle etkinlikler yapmalısınız?

Öğretmeyi öğrenmek tüm kariyer boyunca devam eden bir süreçtir. Bizim kendimizi yapmaya adadığımız şey öğrencilerimizi kariyerlerine mükemmel bir başlangıç yapan ve öğretmenler olarak öğrenmeye ve kendilerini geliştirmeye nasıl devam edeceklerini bilen bireyler olarak yetiştirmektir.

Montclair, bölgedeki 25 okul bölgesinden  oluşan bir ortak ağ geliştirmiştir. Ve bu sayede Andrea Mayemick gibi öğrenciler öğretmen olarak ilk kez bir sınıfa girebilmektedir.

Andrea Mayemick: Gerçekten sizi zorluyorlar. Oradan oraya zıplayarak sizi terletiyorlar. Çünkü sonuçta, en çok deneyiminizin olması gereken nokta bu en çok deneyerek öğreniyorsunuz. Öğrenci Mayemick  Bradford İlkokulunda danışman öğretmeni olan Serena Swain ile birlikte çalışıyor.

Bu hazırlığa ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve kendi sınıfını aldığında bunu iyi bir şekilde yapabileceğine inanmasına sebep oluyor.

1.Sınıf öğretmenlerine öneriler

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

PISA şizofrenisi
PISA şizofrenisi

Katıldığım bir eğitimde Prof. Dr. Ziya Selçuk ülkemizin PISA sınavları konusundaki kaygılarını bu sözlerle ifade etmişti. Bu benzetme çok

Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )
Zorunlu Hizmet Bölgelerinde Çalışan Sınıf Öğretmenlerinin Sorunları ( Anket )

  Toplumların çağdaşlaşma yolunda ufkunu açacak olan sistemin vazgeçilmez unsuru öğretmenlerdir. Bu büyük sorumluluğu taşıyan öğretmenlerin

Sınav görevi hatırlatma uygulamaları
Sınav görevi hatırlatma uygulamaları

Öğretmenlerimiz sınav görevlerini takip etmek konusunda bazen sorunlar yaşayabiliyor. Sınav görevini unutan ya da sınav görevlerine zamanında

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

Cemill
30 Temmuz 2017 - 22:06

Bence geleceğin öğretmenlerinin işi hiç kolay değil bu şartlarda.

Paşa
30 Temmuz 2017 - 22:06

Ben den de bir öneri gelecekte öğretmen olmayın