Eğitim Yöneticilerine Müthiş Seminer

Ana Sayfa » Genel » Eğitim Yöneticilerine Müthiş Seminer
Paylaş
Tarih : 15 Haziran 2013 - 0:11

eygep_logo

EYGEP – EĞİTİM YÖNETİCİSİ GELİŞTİRME PROGRAMI

BİREYSEL BAŞVURU

EYGEP – Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı, Öğretmen Akademisi Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 25.12.2012 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile hayata geçmiştir.

Proje kapsamında Eğitim Yöneticilerine (Okul Müdürlerine) 3 (üç) aşamadan oluşan 130 saatlik Hizmet içi eğitim semineri uygulanacaktır. Eğitimin sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü onaylı Sertifika verilecektir.

Proje kapsamında, 2013 yılı içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde görev yapan 1.000 Eğitim Yöneticisine ulaşılması hedeflenmektedir.

EYGEP – Hizmet içi eğitim seminerlerine; İstanbul ve İzmir illerinde devlet okullarında görev yapan tüm İlkokul, Ortaokul, Bağımsız Ana Okulu ve Lise (tüm Lise tipleri) düzeyindeki okullarda kadrolu (asaleten) olarak görev yapan Okul Müdürleri başvuru yapabilir.Eğitimler ücretsiz olup, başvurular gönüllülük esasıyla gerçekleşmektedir.Tüm katılımcılar yüz yüze eğitimler süresince Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili olurlarıyla görevli-izinli sayılacaklardır.Eğitimler 3 aşamalıdır;1. Aşama: Yüz Yüze Eğitim – (40 saat) haftaiçi 5 gün (pazartesi+salı+çarşamba+perşembe+cuma) saat 09:30 -17:30 arasında düzenlenecektir.

2. Aşama: Uzaktan Eğitim – (50 saat) 1. Aşama yüz yüze eğitim tamamlanmasından sonra başlayacak olup, 3. Aşamadaki yüze yüze eğitime kadar geçen sürede, eKampüs üzereinden uygulanacaktır.

3. Aşama: Yüz Yüze Eğitim – (40 saat) haftaiçi 5 gün (pazartesi+salı+çarşamba+perşembe+cuma) saat 09:30 -17:30 arasında düzenlenecektir.

Eğitim Hikayemiz

Eğitimlere katılımla ilgili önemli hususlar:

  • Sayfanın altında bulunan linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.
  • Başvuru formunda eğitim almak istediğiniz tarihi ve yeri seçebilirsiniz. Seçeceğiniz eğitim yeri, görev yaptığınız il sınırlarında olmalıdır.
  • Başvurunuzu eksiksiz tamamlayıp, TAMAM butonuna bastıktan sonra e-posta adresinize otomatik olarak başvuru rezervasyon e-postası gelecektir. Lütfen başvurunuz sonrasında e-posta adresinizi kontrol ediniz.
  • Başvurunuz ÖRAV tarafından incelendikten sonra, 20 iş günü içerisinde tarafınıza Başvuru Onay e-postası gönderilecektir.
  • Başvurunuz onaylandıktan sonra, tüm bakanlık olurları ÖRAV tarafından alınacak olup, e-posta yoluyla size iletilecektir.
  • MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ilgili olurlarıyla yüz yüze eğitimler süresince görevli-izinli sayılacaksınız. Ayrıca MEBBİS’e de işlenecek.
  • Eğitime dair tüm malzemeler ve katılımcı klasörleri bedelsiz olarak katılımcılara ÖRAV tarafından sağlanacaktır.
  • Görev yaptığınız okulda, projenin ölçe-değerlendirme çalışmaları da uygulanacaktır. Bu kapsamda başvuru formunda sizden okulunuzdaki bir müdür yardımcısının iletişim bilgilerini talep ediyoruz. Ölçme-değerlendirme çalışmalarının başarılı olabilmesi için ilgili müdür yardımcısını bilgilendirmenizi rica ederiz.

 

Başvurmak için tıklayın  http://www.orav.org.tr/eygep/registration.aspx

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eğitimde Digital Dönüşüm

Dünyanın en önemli Eğitim Zirvelerinden  binlerce eğitimci  Doha’da bir araya gelerek eğitimin finanse edilmesi, okullardaki yenilikler ve

İNOSAM; Türkiye’nin Acilen, Büyük Düşünen Bir ‘Göç Bakanlığı’na İhtiyacı Var!

İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM)  koordinesinde yürütülen “Göçmen Kayıp Nesiller  / Türkiye Vizyonu”  başlıklı çalışma

Okullarda Kaynak Kitap Kullanımı

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli   Lider Eğitimci Yazarlar Derneği İzmir İl Başkanı Alpay

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

nuray
01 Eylül 2015 - 23:41

Iyi aksamlar 2015 ozel okullar birligi seminerinde calistay grubunuza katildim sizin sunumunuzu ve yaptirfiginiz tac etkinligi cok hosuma gitti.simfi seminer konum iletisim engelleri ve o etkinligi yapmak istiyorum amataclarin uzerindeki yazilari hatirlayamafim.bana bu konuda yardimci olurmusunuz.sunumumun icerigini sizler gibi etkili yapmak istiyorum.bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.