Eğitim ve hoşgörü

Ana Sayfa » Genel » Eğitim ve hoşgörü
Paylaş
Tarih : 17 Aralık 2015 - 2:01

hoşgörü

Learning World tarafından hazırlanan “Eğitimin hoşgörülü ve aynı zamanda sağlıklı ve çok kültürlü bir toplum oluşturmadaki rolü.” konusu ele alan bir video.

Dünyada en fazla etnik köken çeşitliliğinin olduğu Avustralya bu konuda önemli çalışmalar yapılıyor. Çeşitli etnik kökenlerin ve bu etnik kökene mensup kişilerin kültürleri tanıtılarak çocukların ileride bu duruma karşı ılımlı ve hoşgörülü olmaları amaçlanıyor.  Bu amaçla yapılan etkinliklerden birisi ve belki de çocukların en sevdiklerinden birisi “Aborjin günü”.

 

Çok kültürlülük konusunda çalışmaları olan ülkelerden birisi de Belçika.

Belçika’daki terör olayları kültürler arası hoşgörü ve iletişim konusunu yeniden gündeme getirdi. Fakat farklı etnik kökenlerin yaşadığı bir mahallede açılan bir çocuk yuvasında, halk arasındaki dayanışma ve saygıyı artırmak için ilginç bir uygulama başlatıldı.

 

Gent şehrinde bulunan Tierlantuin adlı bir çocuk yuvasında farklı yaş gruplarına ait 42 çocuk ve bebek her gün bir araya geliyor. Diğer 14 Avrupa projesini geride bırakan bu çocuk yuvası, bu sene Even Barış Eğitimi Ödülü’ne layık görüldü. Çünkü burada çok kültürlülük sorun olarak değil, pozitif bir algı olarak görülüyor.

Avustralya ve Belçika eğitim sistemlerinde uygulanan bu çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://culturalinfusion.org.au/about-us/

http://www.dienstkinderopvang.be/kdv-tierlantuin

http://www.schooleducationgateway

 

Kaynak:Learning World

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Öğretmenlere Lisansüstü Eğitim Kolaylaştırılmalı
Öğretmenlere Lisansüstü Eğitim Kolaylaştırılmalı

Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin lisansüstü eğitim almaları son derece önemli bir husustur. Çünkü eğitimcilerin alanlarındaki yeterlilikleri

Öğretmenler için ödül mekanizmamız
Öğretmenler için ödül mekanizmamız

Eğitim Fakültelerine adımımızı attığımız ilk günlerde öğrenme psikolojisi derslerinden öğrendiğimiz şeylerden birisi de ödül ve cezanın

4. Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.
4. Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

artı eğitim dergisi ve egitimtercihi.com tarafından ilki 2014 yılında gerçekleştirilen ve eğitim dünyasının beğenisini kazanan Yılın Eğitimde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam