Alan Değişikliği Yapanlara Müjde

Ana Sayfa » Genel » Alan Değişikliği Yapanlara Müjde
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2013 - 18:27

 

bakan

Bakan Nabi Avcı katıldığı tv programında Eğitim Gündemine dair soruları yanıtladı. Bilindiği gibi il içinde alan değiştirerek Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği ile Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliğine geçiş yapanlar mahkeme kararı ile tekrar kendi alanlarına döndürülmüştü. Fiilen eski alanlarına halen  geçmeseler bile Mebbis ortamındaki bilgileri tekrar eski alanları ile  değiştirilmişti.

Bunun yanında iller arasında Özür Durumundan Alan değişikliği yapanlarla ilgili ise mahkeme devam etmekte ve bu öğretmenlerinde alan değişikliklerini iptal edileceği söylentileri dilden dile dolaşmakta idi.

Bu alan alanlara geçenlerin akıbeti merakla beklenirken bakan bey bu konuya bir açıklık getirdi ve aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Spikerin Sorusu: Alan değişikliği konusunda bir çalışma var mı? Eş durumundan dolayı alanlarını değiştirmek durumunda kalanlarla ilgili?

Bakan Beyin Soruya Cevabı: “Evet onunla ilgili mahkeme kararı vardı biliyorsunuz, o mahkeme kararı nedeniyle arkadaşlarımız zor durumda kaldılar. Mahkeme kararı yani bu alan değişikliği için öngörülen hizmetiçi eğitim süresini yeterli bulmadığı için mahkeme bunu şey yapıyor… Şimdi o yeterli bulunmayan eğitimi tamamlayacak şekilde talim terbiye bir çalışma yaptı. dolayısıyla bu durumda olan arkadaşlarımız o yeni mahkemenin kararı doğrultusunda ek eğitimlerini de alarak alanlarını hak etmiş olacaklar. Mahkeme nezdinde de hak etmiş olarak devam edecekler.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Eğitim Çalıştayı Duyurusu
Eğitim Çalıştayı Duyurusu

İstanbul genelinde düzenlenen,öğretmenlere yönelik seminer ve atölye çalışmaları 05 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecektir. Başvuru için www.bilimkoleji.k12.tr (adsbygoogle

Eğitimde Digital Dönüşüm

Dünyanın en önemli Eğitim Zirvelerinden  binlerce eğitimci  Doha’da bir araya gelerek eğitimin finanse edilmesi, okullardaki yenilikler ve

İNOSAM; Türkiye’nin Acilen, Büyük Düşünen Bir ‘Göç Bakanlığı’na İhtiyacı Var!

İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM)  koordinesinde yürütülen “Göçmen Kayıp Nesiller  / Türkiye Vizyonu”  başlıklı çalışma

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

tugay bey
28 Eylül 2013 - 14:33

Teknoloji tasarim alanina gecen sinif ogretmenlerini de bu calisma kapsiyor mu?Aydinlatirsaniz sevinirim.Sadece zihinsel engelli bolumune gecenler madur olmadi!

ReaL
28 Eylül 2013 - 23:22

Evet hocam muhtemelen onları da kapsayacaktır. Umarım en kısa sürede mağduriyetiniz giderilir