Alan Değişikliği Yapanlara Müjde

Ana Sayfa » Genel » Alan Değişikliği Yapanlara Müjde
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2013 - 18:27

 

bakan

Bakan Nabi Avcı katıldığı tv programında Eğitim Gündemine dair soruları yanıtladı. Bilindiği gibi il içinde alan değiştirerek Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği ile Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliğine geçiş yapanlar mahkeme kararı ile tekrar kendi alanlarına döndürülmüştü. Fiilen eski alanlarına halen  geçmeseler bile Mebbis ortamındaki bilgileri tekrar eski alanları ile  değiştirilmişti.

Bunun yanında iller arasında Özür Durumundan Alan değişikliği yapanlarla ilgili ise mahkeme devam etmekte ve bu öğretmenlerinde alan değişikliklerini iptal edileceği söylentileri dilden dile dolaşmakta idi.

Bu alan alanlara geçenlerin akıbeti merakla beklenirken bakan bey bu konuya bir açıklık getirdi ve aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Spikerin Sorusu: Alan değişikliği konusunda bir çalışma var mı? Eş durumundan dolayı alanlarını değiştirmek durumunda kalanlarla ilgili?

Bakan Beyin Soruya Cevabı: “Evet onunla ilgili mahkeme kararı vardı biliyorsunuz, o mahkeme kararı nedeniyle arkadaşlarımız zor durumda kaldılar. Mahkeme kararı yani bu alan değişikliği için öngörülen hizmetiçi eğitim süresini yeterli bulmadığı için mahkeme bunu şey yapıyor… Şimdi o yeterli bulunmayan eğitimi tamamlayacak şekilde talim terbiye bir çalışma yaptı. dolayısıyla bu durumda olan arkadaşlarımız o yeni mahkemenin kararı doğrultusunda ek eğitimlerini de alarak alanlarını hak etmiş olacaklar. Mahkeme nezdinde de hak etmiş olarak devam edecekler.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Okullarda Kaynak Kitap Kullanımı

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli   Lider Eğitimci Yazarlar Derneği İzmir İl Başkanı Alpay

Benliğimizde oluşan hasarların ekspertiz raporu
Benliğimizde oluşan hasarların ekspertiz raporu

                                                    Konuya küçük bir uygulamayla giriş yapmak isterim.

Irkçılık içselleştiriliyor mu?
Irkçılık içselleştiriliyor mu?

Yukarıdaki videoda izlediğiniz deney insanlarda ırkçılık duygusunun nasıl içselleştirildiğini göstermek üzere bir grup çocuk üzerinde yapılmıştır.Deneyde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

tugay bey
28 Eylül 2013 - 14:33

Teknoloji tasarim alanina gecen sinif ogretmenlerini de bu calisma kapsiyor mu?Aydinlatirsaniz sevinirim.Sadece zihinsel engelli bolumune gecenler madur olmadi!

ReaL
28 Eylül 2013 - 23:22

Evet hocam muhtemelen onları da kapsayacaktır. Umarım en kısa sürede mağduriyetiniz giderilir