Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenlerin Talepleri

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenlerin Talepleri
Paylaş
Tarih : 17 Kasım 2016 - 17:07

meblogosu

YAPILACAK ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YÖNETMELİĞE AYNEN BAĞLI KALINIP BÜTÜN NORMLAR AÇILMALIDIR
Milli Eğitim Bakanlığında sorunsuz bir şekilde uygulanan alan değişikliği 3 yıldır amacından şaşmıştır. Atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre alan değişikliği ;
Alanı dışında çalışan öğretmenlerin alanına geçmesine imkan veriyordu ,
İkinci üniversite bitiren öğretmenlerin bitirdiği bölüme geçmelerini sağlıyordu,
Diploması birden fazla alana kaynaklık eden öğretmenler diplomasındaki kaynak alanlardan birine geçebiliyordu,
Milli Eğitim Bakanlığı sorunsuz bir şekilde yıllarca alan değişikliğini yönetmeliğe uygun bir şekilde yaptı. 2014 yılına geldiğimizde bakanlık alan değişikliğini yönetmelikte olmamasına rağmen sadece sertifikası olan öğretmenlere yaparak diplomayı hiçe saydı. 2015 yılında Bakanlık hiçbir açıklama dahi yapmadan alan değişikliğini yapmadı. Şuan ise alan değişikliği ile ilgili bakanlıkta çalışma yapıldığı söyleniyor.
Bizler yapılacak alan değişikliğinde Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliğe aynen bağlı kalıp , bütün normları açmasını istiyoruz. Aksi halde yapılacak alan değişikliği sadece yapılmak için yapılmış olacaktır. Norm fazlası öğretmen sayısını hiçbir şekil de azaltmayacaktır.
En son 2013 alan değişikliği yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak ve 100 bin norm açılarak yapılmıştı. 2013 te yapılan alan değişikliği istatistiklerini incelediğimiz de 15 bin civarında öğretmen alan değişikliği yapmıştır. Bakanlık eğer alan değişikliğinde yönetmeliğe aynen bağlı kalıp , bütün normları açarsa en fazla 10 bin öğretmen alan değişikliği yapacaktır. Ve normlar da büyük sirkülasyon olacağı için norm fazlası öğretmen sorunu da ciddi anlamda azalacaktır.
Şuan norm fazlası olarak bekleyen 40 bin öğretmenin ülke ekonomisine yıllık maliyeti 2 milyar TL . Bakanlık isterse norm fazlası öğretmen sorununu kalıcı olarak çözecektir. Norm fazlası öğretmenin kalıcı olarak çözümü alan değişikliğinde yönetmeliğe aynen bağlı kalınıp bütün normların açılmasıdır

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!
Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!

  Ronaldo, Real Madrid’de top koşturan Portekiz’li Katolik bir futbolcu. Messi ile birlikte dünyanın en kaliteli iki futbolcusundan

E-okul duyuru modülü geliyor
E-okul duyuru modülü geliyor

E-okul üzerindeki yeni modül ile  artık  öğretmenler, öğrencilere ve velilere yönelik duyuru yapabilecek (adsbygoogle = window.adsbygoogle

Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu
Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNDE NÖBET ÜCRETİ SORUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ                                                                                           

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam

Yapılan Yorumlar

Ramazan
19 Kasım 2016 - 17:09

3 yıldır Alan Değişikliğini dört gözle bekliyoruz…
Bu yıl mutlaka yapılmalı hem de yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılacak şekilde olmalı.

Tulin
19 Kasım 2016 - 17:19

Alan değişikliğinin yönetmeliğe uygun şekilde ve kapsamlı olacak sekilde yapılmasını talep ediyoruz ..kimse artık mağdur olmasin ..her öğretmen sevdiği alanda mesleğini sürdürüre daha verimli olacağı inancındayız .

durgun
19 Kasım 2016 - 17:31

540 saatlik ozel egitim sertifikasi almis sinif ogretmenleri alan degisikligi bekliyor. 2014 yilinda cogu il 4. Kursu gec tamamlattiklari icin 2014 yilindaki alan degisikligine basvuramadik. Hak kaybimiz var.

Ravza
19 Kasım 2016 - 17:39

2013 Yılından bu yana yapılmayan alan değişikliğinin, yönetmeliğe bağlı kalınarak ve norm fazlası sorununun çözüme kavuşturulabilmesi için tüm normlar açılarak yapılmasını istiyoruz.

Beratiye
19 Kasım 2016 - 17:40

Yönetmelikte belirtilen tüm hak sahiplerine yönelik kapsamlı ve tüm normlar açılarak yapılacak alan değişikliği norm fazlası sorununa çözüm olacaktır. Aksi takdirde bu sorun çözülemez.
Verimli ve huzurlu öğretmenler için, eğitim-öğretimde kalite için;
-Mezuniyeti birden fazla alana kaynak olanlara,
-İkinci üniversite bitirenlere,
-Mezuniyet alanı dışına atananlara yönetmelik çerçevesinde kapsamlı alan değişikliği bekliyoruz.

Göksenin
19 Kasım 2016 - 17:41

Norm fazlası sorunu için tek çözüm, yönetmeliğe bağlı ve tüm normların açık gösterildiği bir alan değişikliğidir.

çağrı
19 Kasım 2016 - 17:43

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce açılan 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programını başarı ile bitirdik. Hizmet puanı üstünlüğüne göre 08/12/2014 tarihinde alan değişikliği yapıldı. Birçok ilde bazı okulların özel eğitim norm ihtiyaçlarını eksik göstermelerinden dolayı yeterli sayıda norm açılmadığından alan değiştiremedik. Ayrıca 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programının 4. Kademesini alan değişikliğinden sonra bitiren Öğretmen arkadaşlarımız alan değişikliği haklarından yararlanamadılar.Alan değişikliğinin yapıldığı zaman askerlik görevini yapan sertifika sahibi arkadaşlarada alan değişikliği hakkı tanınmadı.
Kasım ayı içerisinde alan değişikliği olacağı yönünde haberler duymaktayız. Hem Özel Eğitim alanındaki ihtiyacın karşılanması hem de bizlerin mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Özel Eğitim ihtiyacı şu anda 16.000 civarındadır ve bu sayısı sürekli artmaktadır. Bakanlık bu alandaki öğretmen ihtiyacını 80 saatlik sertifikaya sahip norm fazlası öğretmenler ile gidermeye çalışmaktadır. 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programını başarı ile bitirmemize rağmen yaklaşık 400 öğretmen alan değiştiremedik. Bu konudaki mağduriyetlerimizin giderilmesi için olası bir alan değişikliğinde bizlere de alan değişikliği hakkının tanınmasını istiyoruz.

Çelebi
19 Kasım 2016 - 17:45

Mezuniyeti birden fazla alana kaynak olanlara, ikinci üni bitirenlere, Mezuniyet alanı dışına atananlara yönetmelik çerçevesinde tüm normlar açılarak kapsamlı alan değişikliği yapılması gerekmektedir.
3 yıldır bekliyoruz…

Aydin
19 Kasım 2016 - 17:54

Bakanlığımız normları açıp diploma mizah geçişe izin verir demedimmi

yılmaz
19 Kasım 2016 - 17:54

Yönetmeliğe bağlı kalınarak kapsamlı ve bütün normların açıldığı bir alan değişikliği istiyoruz. Öğretmenler eğitimini aldığı, verimli olduğu, severek yaptığı alanlarda görev yapmalıdırlar.

Mehmet
19 Kasım 2016 - 17:55

2.üni bitirenlere,mezuniyeti 2 farklı alana kaynaklık edenlere,alanı dışında çalışanlara alan değişikliği bekliyoruz

demir
19 Kasım 2016 - 17:55

Yönetmeliğin aynen uygulandığı ve bütün boş normların açıldığı bir alan değişikliği bekliyoruz

demirr
19 Kasım 2016 - 17:56

Yönetmeliğin aynen uygulandığı ve bütün boş normların açıldığı bir alan değişikliği,norm fazlası sorununu çözer

yılmaz
19 Kasım 2016 - 17:56

Yönetmeliğe bağlı kapsamlı ve bütün normların açıldığı bir alan değişikliği istiyoruz. Öğretmenler eğitimini aldığı, verimli olduğu, severek yaptığı alanlarda görev yapmalıdırlar.

Evrim
19 Kasım 2016 - 18:04

Yönetmelikte belirtildiği şekilde alan değişikliği yapılmalıdır, bu konuda mağdur edilen öğretmen kalmamalıdır. Mebden bu konuda acil bir şeyler yapmasını bekliyoruz, dayanacak ne sabrımız kaldı ne de zamanımız…

Gülşah
19 Kasım 2016 - 18:06

4 yıldır alanımızda çalışamıyoruz. Alan değişikliği yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılarak yapılmazsa alanımıza geçemeyiz.Artık alanımızda çalışmalıyız.

Ahmet
19 Kasım 2016 - 18:06

İkinci üniversite dahil Diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz.

Sinex
19 Kasım 2016 - 18:17

Tüm boş normların açıldığı, yönetmelikte geçtiği şekliyle bir alan değişikliği istiyoruz.

Çınar
19 Kasım 2016 - 18:24

Yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak tüm hak sahiplerine yönelik, tüm normlar açılarak alan değişikliği yapılmalıdır.

MEB 3 yıldır yaptığı hatadan artık dönmelidir…

Evrim
19 Kasım 2016 - 18:28

Diplomaya yönelik alan değişikliği için yönetmeliktam anlamıyla uygulanmalı ve acilen yapılmalıdır.

Gökçay Karabayır
19 Kasım 2016 - 20:33

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce açılan 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programını başarı ile bitirdik. Hizmet puanı üstünlüğüne göre 08/12/2014 tarihinde alan değişikliği yapıldı. Birçok ilde bazı okulların özel eğitim norm ihtiyaçlarını eksik göstermelerinden dolayı yeterli sayıda norm açılmadığından ya da idareci atamaları ile çakışmasından dolayı alan değiştiremedik.Ayrıca 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programının 4. Kademesini alan değişikliğinden sonra bitiren Öğretmen arkadaşlarımız alan değişikliği haklarından yararlanamadılar. Alan değişikliğinin yapıldığı zaman askerlik görevini yapan sertifika sahibi arkadaşlarada alan değişikliği hakkı tanınmadı.Kasım ayı içerisinde alan değişikliği olacağı yönünde haberler duymaktayız.Hem Özel Eğitim alanındaki ihtiyacın karşılanması hem de bizlerin mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Özel Eğitim ihtiyacı şu anda 16.000 civarındadır ve bu sayısı sürekli artmaktadır. Bakanlık bu alandaki öğretmen ihtiyacını 80 saatlik sertifikaya sahip norm fazlası öğretmenler ya da ücretli öğretmen ile gidermeye çalışmaktadır.540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programını başarı ile bitirmemize rağmen yaklaşık 1000 öğretmen alan değiştiremedik. Bu konudaki mağduriyetlerimizin giderilmesi için olası bir alan değişikliğinde bizlere de alan değişikliği hakkının tanınmasını istiyoruz. Saygılar… Gökçay Karabayır

Fatmaa tsc
19 Kasım 2016 - 22:00

Yönetmeliğe bağlı alan değişikliği istiyoruz.

Fatmaa tsc
19 Kasım 2016 - 22:01

3 yıldır Alan Değişikliğini dört gözle bekliyoruz…
Bu yıl mutlaka yapılmalı hem de yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılacak şekilde olmalidir.

Ayse tsc
19 Kasım 2016 - 22:02

3 yıldır Alan Değişikliğini dört gözle bekliyoruz…
Bu yıl mutlaka yapılmalı hem de yönetmeliğe bağlı kalınarak ve tüm normlar açılacak şekilde olmalı.

AyşeF
19 Kasım 2016 - 22:57

Mesleğimizi daha verimli ve mutlu yapabilmek adına 2. Üniversite okudum hemde örgün. 4 yıl hem kendim hem de ailem maddi manevi olarak çok yıprandık. Ama herşeye rağmen düşündüğüm hayal ettiğim tek bir şey vardı sevdiğim mutlu olduğum alanımda çalışmak. Buna değer dedim ve 2. Üniversite imi 3.55 gibi ortalama ile bitirdim. Lütfen bizleri duyun anlayın . Tam 3 yıldır gözümüz kulağımız alan değişikliğinde. Tüm normların açıldığı alan yönetmeliğe aynen bağlı olan alan değişikliği istiyoruz. Daha verimli öğretmenler istiyorsak bizlerin emeklerini zayi etmeyin. Öğretmen mutluysa başarılı ise öğrencilerde mutlu ve başarılı olur.