Abolone Turnuvası

Ana Sayfa » Bilgi Notu » Abolone Turnuvası
Paylaş
Tarih : 22 Nisan 2014 - 12:34

T.C. ÜSKÜDAR KAYMAKAMLIĞI

BASIN BÜLTENİ – 22.04.2014

abolone-2

 Değerli basın mensupları,

 Çocuklarımızı geleceğe yenilikçi, analitik düşünebilen, problemler karşısında farklı çözüm yolları üretebilen, özgüvenleri yüksek, sorgulayan ve hayatlarının her döneminde başarıyı hedefleyen bireyler olarak yetiştirmek olan ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleri ile Kaymakamlığımızca Üsküdar ilçesindeki 5 okulda gerçekleştirilen Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Atölyesi projesi kapsamındaki oyunlardan biri olan biri Abolone oyunu için kaymakamlığımızın destekleri ile “Ortaokullararası Üsküdar I. Abolone Turnuvası” düzenliyoruz.

Birinciye 450 TL’lik, ikinciye 250 TL’lik, Üçüncüye 150 TL’lik hediye çeklerinin verilecek turnuvada derece kazanan yarışmacılara ayrıca Üsküdar Kaymakamı sayın Mustafa Güler tarafından başarı sertifikaları verilecek ve abolone oyun setleri hediye edilecektir. Turnuva ve final takvimi aşağıdaki şekilde olup başvurular Belma Güde, Atatürk ve Şemsipaşa Okul Müdürlüklerine yapılabilir.

 

T.C. Üsküdar Kaymakamlığı

Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Projesi

Ortaokullararası Üsküdar I.  Abolone Turnuvası

Turnuva Başlangıç Tarihi: 4 Nisan 2014

Final Yarışması: 8-9 Mayıs 2014  Atatürk Ortaokulu

Ödül Töreni: 16 Mayıs 2014  Atatürk Ortaokulu

Başvuru: Belma Güde, Atatürk ve Şemsipaşa  Okul Müdürlükleri

Detaylı bilgi için: istkagnc241@gmail.com

Abolone nedir?

Abolone iki kişi ile oynanan bir zeka oyunudur. 1989 yılında Michel Lalet ve Laurent Lévi tarafından geliştirilmiştir.Basit, hızlı ilerleyen, eğlenceli sıradışı bir strateji oyunudur. 30’u aşkın ülkede 4.000.000 dan fazla satılmış olan bu oyun tüm zamanların en popüler strateji oyunlarından olup çeşitli ödüller almıştır.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

At sırtındaki kitaplar
At sırtındaki kitaplar

Sürekli bir ikametgahınız yoksa, bir evden mahrumsanız, eğitim önemli bir sorun olabilir. Göçebe hayat sürenler buna nasıl bir çözüm bulmuşlar?

Kanada’da yöneticilerin saatlik ücretleri
Kanada’da yöneticilerin saatlik ücretleri

Okuduğum 2007 yılına ait Kanada’da yöneticilik  sistemi ile ilgili yazılmış bir makale çalışmasında,  yöneticilerin aldıkları ücretlerin

Zihnimizin Çıkmaz Sokağı
Zihnimizin Çıkmaz Sokağı

Çok tekrar ettiğim gibi; her insanın duygu ve zihin yönünden donanımı ayrı ayrıdır . Aklının ve duygularının harmanlaması müşahhastır,özeldir

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Protected by WP Anti Spam