Abolone Turnuvası

Ana Sayfa » Bilgi Notu » Abolone Turnuvası
Paylaş
Tarih : 22 Nisan 2014 - 12:34

T.C. ÜSKÜDAR KAYMAKAMLIĞI

BASIN BÜLTENİ – 22.04.2014

abolone-2

 Değerli basın mensupları,

 Çocuklarımızı geleceğe yenilikçi, analitik düşünebilen, problemler karşısında farklı çözüm yolları üretebilen, özgüvenleri yüksek, sorgulayan ve hayatlarının her döneminde başarıyı hedefleyen bireyler olarak yetiştirmek olan ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleri ile Kaymakamlığımızca Üsküdar ilçesindeki 5 okulda gerçekleştirilen Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Atölyesi projesi kapsamındaki oyunlardan biri olan biri Abolone oyunu için kaymakamlığımızın destekleri ile “Ortaokullararası Üsküdar I. Abolone Turnuvası” düzenliyoruz.

Birinciye 450 TL’lik, ikinciye 250 TL’lik, Üçüncüye 150 TL’lik hediye çeklerinin verilecek turnuvada derece kazanan yarışmacılara ayrıca Üsküdar Kaymakamı sayın Mustafa Güler tarafından başarı sertifikaları verilecek ve abolone oyun setleri hediye edilecektir. Turnuva ve final takvimi aşağıdaki şekilde olup başvurular Belma Güde, Atatürk ve Şemsipaşa Okul Müdürlüklerine yapılabilir.

 

T.C. Üsküdar Kaymakamlığı

Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Projesi

Ortaokullararası Üsküdar I.  Abolone Turnuvası

Turnuva Başlangıç Tarihi: 4 Nisan 2014

Final Yarışması: 8-9 Mayıs 2014  Atatürk Ortaokulu

Ödül Töreni: 16 Mayıs 2014  Atatürk Ortaokulu

Başvuru: Belma Güde, Atatürk ve Şemsipaşa  Okul Müdürlükleri

Detaylı bilgi için: istkagnc241@gmail.com

Abolone nedir?

Abolone iki kişi ile oynanan bir zeka oyunudur. 1989 yılında Michel Lalet ve Laurent Lévi tarafından geliştirilmiştir.Basit, hızlı ilerleyen, eğlenceli sıradışı bir strateji oyunudur. 30’u aşkın ülkede 4.000.000 dan fazla satılmış olan bu oyun tüm zamanların en popüler strateji oyunlarından olup çeşitli ödüller almıştır.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Global Teacher Prize Hakkında
Global Teacher Prize Hakkında

Varkey Gems Vakfı dünya genelinde mesleğine katkıda bulunan ve olağanüstü etkiler yaratan öğretmenleri 1.000.000$ lık büyük ödül ile ödüllendiriyor.

At sırtındaki kitaplar
At sırtındaki kitaplar

Sürekli bir ikametgahınız yoksa, bir evden mahrumsanız, eğitim önemli bir sorun olabilir. Göçebe hayat sürenler buna nasıl bir çözüm bulmuşlar?

Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)
Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)

  Flipped Classroom nedir? Gelişmiş ülkelerdeki eğitimciler dur durak bilmeden gelişen teknolojinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çeşitli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam