2016 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri

Ana Sayfa » Bilgi Notu » 2016 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri
Paylaş
Tarih : 09 Temmuz 2016 - 22:52

k_04170840_afi1

2016 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli eğitim bakanlığının eğitimde iyi örneklerin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve ödüllendirmek için başlattığı ve bu yıl 4.sü düzenlenen eğitimde yenilikçilik ödülleri saha ziyaretine kalan okullar 09/06/2016 tarihinde Strateji Geliştirme Başkanlığı web sitesinde ilan edildi. Yaklaşık 3800 proje arasından  303 proje saha ziyaretine kalma başarısına gösterdi. 2016 saha ziyaretine kalan okulları görmek için tıklayın. 13-17 Haziran tarihleri arasında bağımsız değerlendiriciler tarafından saha ziyaretleri tamamlandı ve nihayet eğitimde yenilikçilik ödüllerinin sonuçları beklenmeye başlandı.

2015 yılı eğitimde yenilikçilik ödüllerinde saha ziyaretine kalan okulların ilan edilmesi ve bölge 1.si olan okulların açıklanması süreci yaklaşık 1 ay sürmüştü. Ancak bu yıl sahaya kalan okulların geçen yılkinin yaklaşık üç katı kadar olması süreci biraz uzattı ve takvimin uzamasına sebep oldu. (2015 yılında sahaya kalan kurum sayısı 123 tür. 2015 Eğitimde yenilikçilik ödülleri saha ziyaretine kalan kurumlar listesi için tıklayın.)  9 Günlük bayram tatilinin de araya girmesi sebebiyle sonuçların ilanı biraz gecikti. Ancak edindiğimiz bilgilere göre 2016 eğitimde yenilikçilik ödülleri bölge birinciliği sonuçları açıklandı. Sonuçlara ulaşmak için tıklayın

Bakanlığın bu tür çalışmaları öğretmenlerimizi motive etmektedir. Ayrıca iyi örneklerin duyurulması ve yaygınlaştırılması açısından son derece güzel düşünülmüş bir çalışmadır. Ancak bir çok okul ve öğretmen tarafından eleştirilen bir hususa değinmeden de edemeyeceğiz. Geçtiğimiz yıl hem bölge birincilerine hem de Türkiye birincilerine bakıldığında listede büyük orada il milli eğitim müdürlüklerinin olduğunu göreceksiniz. Yine sahaya kalan kurumsal ya da bireysel başvurulara bakıldığında il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri  ve ARGE birimlerinde çalışmakta olan öğretmenlerin bireysel çalışmalarının ön plana çıktığını görmektesiniz. Kullandıkları imkanlar, bilgiye erişebilme yolları, çalışan ekiplerin yeterlilikleri ve tecrübeleri gibi noktalarda okullardan ve bireysel başvuru yapan öğretmenler açısından bu durumlar haksız rekabet yaratmaktadır. Rutin iş yükü arasında proje üretmeye çalışan okullar ve öğretmenler ile işleri proje yazmak ve üretmek olan ARGE birimlerinin hazırladıkları projelerin aynı kefede değerlendirilmeleri yanlıştır.  Bu sebeplerle önümüzdeki yıllarda il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kendi aralarında değerlendirmeleri okullar ve öğretmenler açısından oldukça memnuniyet verici olacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcının 2015 ödül töreninde konuşması.

 

 

2015 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Birincilik Listesi
2015 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Türkiye Birincileri Listesi

21163627_afisonnn

 

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Global Teacher Prize Hakkında
Global Teacher Prize Hakkında

Varkey Gems Vakfı dünya genelinde mesleğine katkıda bulunan ve olağanüstü etkiler yaratan öğretmenleri 1.000.000$ lık büyük ödül ile ödüllendiriyor.

At sırtındaki kitaplar
At sırtındaki kitaplar

Sürekli bir ikametgahınız yoksa, bir evden mahrumsanız, eğitim önemli bir sorun olabilir. Göçebe hayat sürenler buna nasıl bir çözüm bulmuşlar?

Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)
Flipped Classroom nedir? (Sınıfı ters yüz etmek)

  Flipped Classroom nedir? Gelişmiş ülkelerdeki eğitimciler dur durak bilmeden gelişen teknolojinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çeşitli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam