2014 Özür Grubunda Eşler Mağdur Olmasın

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » 2014 Özür Grubunda Eşler Mağdur Olmasın
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2014 - 17:34

müstesarGeçtiğimiz yıllarda il emri uygulaması sayesinde öğretmenler mağdur olmadan eşleriyle aynı ilde çalışabilme imkanına sahipti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı aldığı bir kararla il emri uygulamasını kaldırarak büyük bir hata yaptı. Bu hatanın bedelini bir çok aile ödemek zorunda kaldı. Sitemizde defaten bu konuda geri adım atılması gerektiğini ve il emri uygulamasının tekrar getirilmesi gerektiğini yazdık. Her atama döneminde de yazmaya devam edeceğiz. Kendi ailesinden ve çocuğundan ayrı öğretmenlerin mutlu  öğrenciler yetiştirmesi mümkün değildir.  Bu yazdıklarımız tabii ki sadece eş özrü için değil tüm özür grupları için geçerli.

İçinde bulunduğumuz eş özrü atama döneminin bitmesine kısa bir süre kala il emri uygulamasının geri getirilmesini beklemek artık mümkün görünmüyor. Ancak Bakanlığımız 1. başvuru dönemindeki rakamları dikkate alarak başvuru sayısı kadar kontenjan açarsa tüm öğretmenlerimizin taleplerini karşılamış olur. Son dönemlerde öğretmenlere yönelik olumlu adımlar atan sayın müsteşarımız Yusuf Tekin ve Sayın  Bakanımız  öğretmenlerimizin bu taleplerini umarız yerine getirir. Bu konuyla ilgili bir meslektaşımızın sitemize gönderdiği yazı şu şekilde:

 

İyi günler.
Bilindiği gibi öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları başlamış bulunmaktadır.
Bakanlığımız yaz döneminde, öğretmenlerin eş durumu ve sağlık durumu özrü olanların tayinlerini eşinin bulunduğu veya sağlık özrünün bulunduğu ile yapmış, bunu yaparken de öğretmenin puanı o il için yeterli olmasa da veya yeterli sayıda norm kadro bulunmasa da tayini gerçekleştirmişti. Dolayısıyla mazereti olan tüm öğretmen arkadaşlar o tayin döneminde mağdur edilmemişti.

Ben yaz özür tayini döneminde, bulunduğum ilde bir yılımı doldurmama 30 gün kaldığı için başvuru yapamadım ve tayin olamadım. Göreve Kasım 2012 de başlamıştım, bilindiği gibi 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle 1 yılını dolduranlar tayin başvurusu yapabildi) şu anda 1 yıldan fazla zamandır eşim ve çocuğumla ayrı illerde yaşıyoruz. Bu durumda pek çok öğretmen var.

Bakanlığımızdan dileğimiz yaz döneminde yaptığı gibi şimdi de puan veya norm kadro engeline takılmadan ailelerimizle buluşmamızı sağlamasıdır. Lütfen bu insani ve vicdani isteğimize duyarsız kalmayın.

Bu konuyu bakanlığımızın ilgili birimlerine mümkün olduğu kadar güçlü şekilde iletin lütfen.

Teşekkürler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!
Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!

  Ronaldo, Real Madrid’de top koşturan Portekiz’li Katolik bir futbolcu. Messi ile birlikte dünyanın en kaliteli iki futbolcusundan

E-okul duyuru modülü geliyor
E-okul duyuru modülü geliyor

E-okul üzerindeki yeni modül ile  artık  öğretmenler, öğrencilere ve velilere yönelik duyuru yapabilecek (adsbygoogle = window.adsbygoogle

Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu
Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNDE NÖBET ÜCRETİ SORUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ                                                                                           

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam