2013 Özür Durumu Atama Sonuçları

Ana Sayfa » Gündem Haberleri » 2013 Özür Durumu Atama Sonuçları
Paylaş
Tarih : 26 Ağustos 2013 - 6:43

atama

2013 Öğretmenlerin İl içi ve İller Arası Özür Durumu Atama Sonuçları bu gün belli olacak. Adaylar 1.Aşama Başvurularını 12-16 Ağustos tarihlerinde , 2.aşama başvurularını da 20-23 Ağustos tarihlerinde yaptılar. Başvuruların sonuçlanması takvimde 26 Ağustos olarak açıklanmıştı. Umarız Milli Eğitim Bakanlığı yine gecikme ve ertelemeler ile adayların heveslerini kursaklarında bırakmaz.  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin yaptığı açıklamada adayların neredeyse tamamının taleplerinin karşılanacağı müjdesini vermişti. (Daha Önceki Haberimiz). Bu haberden sonra az da olsa rahatlayan adaylar yine de ekranda atandıkları kurumu görmeden rahatlamayacaklardır.

Ayrıca 1. ve 2. aşama başvurularından sonra ataması yapılamayanların 26 ncı seçenek tercih tarihleri 28 – 29 Ağustos 2013 günü saat 15.00’a kadar yapılacak.

Sayın Müsteşarımıza Özür Durumu atamalarına gösterdiği hassasiyetten dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca ailesinden uzaktaki bir öğretmenden verim alınamayacağını idrak eden ve bu konuda kontenjan belirleyen bakanlık görevlileri bu uygulamayı geçen yıl da yapmış olsalardı şimdi alan değişikliği sorununu yaşamamış olacaktık. İl emri uygulamasının kaldırılması büyük bir hataydı ancak atanmak isteyen aday sayısı kadar kontenjan açılması ve adayların bulundukları illerdeki tüm okulları yazabilmesi uygulamalarıyla bu hatanın bedellerini nispeten en aza indirgenmiş oldu.

2013 Özür Durumu Ataması Sonuçları açıklandığında buradan duyuracağız. Aşağıdaki bağlantıdan 2013 Özür Durumu Atama Sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

2013 Özür Durumu Atama Sonuçları

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!
Cristiano Ronaldo ve Albert Fantru’nun hikayesi!

  Ronaldo, Real Madrid’de top koşturan Portekiz’li Katolik bir futbolcu. Messi ile birlikte dünyanın en kaliteli iki futbolcusundan

E-okul duyuru modülü geliyor
E-okul duyuru modülü geliyor

E-okul üzerindeki yeni modül ile  artık  öğretmenler, öğrencilere ve velilere yönelik duyuru yapabilecek (adsbygoogle = window.adsbygoogle

Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu
Halk eğitim merkezi öğretmenlerinin nöbet sorunu

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNDE NÖBET ÜCRETİ SORUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ                                                                                           

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Protected by WP Anti Spam